سهراب مرادی، وزنه‌بردار ایرانی رکورد جهان را شکست

مرادی در ورزش وزنه‌برداری جهان نام آشنایی است. این وزنه‌بردار ۲۸ ساله ایرانی مدال طلای المپیک سال ۲۰۱۶ را نیز در کارنامه درخشان خود دارد. مرادی در وزن ۹۴ کیلوگرم با بالابردن مجموع ۴۱۳ کیلو گرم رکورد جدیدی بر جای گذاشت.

سهراب مرادی، وزنه‌بردار ایرانی رکورد جهان را شکست

مرادی در پنجمین دوره رقابت‌های داخل سالن آسیا که در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان برگزار می‌شود، موفق شد رکورد جهان در وزن ۹۴ کیلوگرم را جابه‌جا کند.
روز یکشنبه ۲۴ سپتامبر (۲ مهرماه) رکورد این وزن پس از ۱۸ سال توسط سهراب مرادی شکسته شد.

۴۱۳ کیلوگرم در مجموع

مرادی در یک‌ضرب موفق شده بود وزن ۱۸۵ کیلوگرم را بلند کند. با توجه به توانایی‌های او در دو ضرب، بخت کسب مدال طلا توسط این وزنه‌بردار ۲۸ ساله افزایش یافت.
تلاش نخست او در دو ضرب، و بالابردن وزن ۲۲۰ کیلوگرم ناموفق ماند. مرادی در تلاش دوم، موفق به مهار این وزن شد و در واپسین امکان توانست ۲۲۸ کیلوگرم را بلند کند. به این ترتیب، مرادی با بالابردن ۴۱۳ کیلوگرم در مجموع توانست رکورد جهان را در وزن ۹۴ کیلوگرم بشکند.

رکورد وزنه برداری جهان

یک موفقیت بزرگ

رکورد این وزن در ورزش وزنه برداری تا پیش از این در اختیار آکاکیوس کاخیاویلیس، ورزشکار یونانی بود. او در سال ۱۹۹۹ موفق شده بود وزنه ۴۱۲ کیلوگرم را در مجموع مهار کند.
سهراب مرادی درباره موفقیت خود به خبرنگاران گفت: «من همه وقت و زندگی خودم را صرف وزنه‌برداری می‌کنم. هر روز سه بار تمرین می‌کنم.»
مرادی راز موفقیت خودش را در اختصاص دادن همه زندگی خود به این ورزش می‌داند. او می‌گوید دو آرزو داشته است. نخست مثل هر ورزشکار دیگری، آرزو می‌کرده مدال طلای المپیک را بر گردن خود ببیند و آرزوی دوم او شکستن رکورد جهان بوده است. مرادی با شکستن این رکورد جهانی به هر دو آرزوی خود دست یافته است.

سهراب مرادی، وزنه‌بردار ایرانی رکورد جهان را شکست
به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
دستگاه جوجه کشی ارزان
المنت صنعتی
شیشه سکوریتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید