• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ / ۰۶ / ۲۸

وسایل نقلیه منحصر به فرد و وحشی

1- کتومبا یک واگن کابلی است که برای جابجایی از صخره های با شیب تند مورد استفاده قرار می گیرد این وسیله بزرگترین از نوع خود در دنیاست که در جنوب استرالیا واقع شده است از این وسیله در ابتدا برای معدن ذغال سنگ استفاده می شد اما بعد از اینکه توریست ها به آن علاقه نشان دادند تبدیل به وسیله ای برای سرگرمی شده است این وسیله می تواند 84 مسافر را حمل کند و به صورت مستقیم یا معکوس حرکت کند و شیب آن حداکثر 52 درجه است.

وسایل نقلیه عجیب

2- در ونیز قایق هایی را می بینید که  هر روز خارج از ظرفیت طراحی تعداد زیادی مسافر را جابجا می کنند. جالب است بدانید عرشه مسافری این قایق ها را دو برابر کرده اند. این قایق ها از رده خارج هستند و دیگر طراحی نمی شوند.

وسایل نقلیه عجیب

3- نیاز مادر اختراع است! در منطقه ای در شمال فلیپین مردم تراکتور های کوچک مخصوص کشاورزی را با انجام اصلاحاتی تبدیل به وسیله حمل نقل افراد کرده اند این تراکتور از ترکیب خود تراکتور و یک تریلر ساخته شده است و بدین ترتیب در نبود وسیله نقلیه این وسیله ابتکاری هم کار کشاورزان را راه می اندازد و هم به حمل نقل عمومی کمک می کند.

وسایل نقلیه عجیب

صفحه بعد >>



 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها: ، ، ،
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.



تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت



صفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید