• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ / ۱۱ / ۲۸

پنج نشانه که می گوید نوجوان شما در خطر است!

چه چیزی باعث می شود که نوجوانان آینده خود را فنا کنند و تحت تاثیر همسالان خود کارهایی انجام دهند که تا آخر عمر پشیمان شوند؟ آیا ممکن است فرزند شما در مسیری خطرناک قرار بگیرد؟ اینها نشانه هایی هستند که هشدار می دهند و باید هنگام مواجهه با آنها جدی باشید و به فکر رفع مشکل باشید اما این نشانه ها چه هستند:

مشکلات نوجوانی

اولین نشانه خطر در نوجوانان: خود را از خانواده جدا می کنند.

وقتی که فرزند شما زمان زیادی را خارج از خانه می گذراند یا هنگامی که در خانه است از دیگران فاصله می گیرد یا در اتاق خود را قفل می کند به عقیده دکتر فیل این نشانه خوبی نیست این یک پرچم قرمز است. اگر نوجوان شما سعی می کند خود را از شما یا همسرتان دور کند،  حتماً دلیلی وجود دارد. به عنوان پدر یا مادر مسئول هستید که دلیل این تغییرات را بررسی کنید.

دومین نشانه خطر در نوجوانان: تغییرات شدید در حالات.

آیا فرزند شما زمانی بسیار دوستانه رفتار می کند بسیار صحبت می کند و لحظه ای بعد به فردی گوشه گیر و عصبانی تبدیل می شود؟ دکتر فیل می گوید ممکن است او وقت خود را با افراد نادرستی می گذراند، یا در حال تجربه تغییراتی هورمونی یا اجتماعی است.

دکتر فیل هشدار می دهد که: « کاری که باید انجام دهید این است که به همین سادگی به او اجازه ندهید هر جایی که دلش خواست برود، و او را به حال خودش رها نکنید فقط به این دلیل که آنها بزرگتر شده اند، قوی تر شده اند نمی توانید نسبت به آنها بی تفاوت باشید بلکه به این ترتیب از آنها افراد سرکش تری خواهید ساخت. برای کنترل آنها هیچ وقت دیر نیست.»

سومین نشانه: او در حال مصرف مواد مخدر یا الکل است.

نوجوانان معمولاً به صورت ناآگاهانه و تحت تاثیر اطرافیان خود مصرف مواد مخدر و الکل را شروع می کنند. و اگر مشکوک شدید که نوجوان شما مواد مخدر مصرف می کند باید بدانید چه رفتار هایی خواهد داشت تا در صورت لزوم از متخصصین مربوطه کمک بگیرید.

چهارمین نشانه هشدار دهنده برای نوجوانان: سابقه اعتیاد به مواد یا الکل در والدین یا خانواده

دکتر فیل می گوید: « در کودکانی که سابقه فامیلی اعتیاد دارند این مشکلات و اعتیاد ها بیشتر دیده می شود شاید این یک مشکل ژنتیکی باشد و شاید هم نباشد، شاید علت آن در وجود الگوی تربیتی نا مناسب باشد. اما این خطر برای این کودکان و نوجوانان بیشتر است و باید والدین بیشتر مراقب آنها باشند.»

پنجمین نشانه خطر در نوجوانان: خطر کردن

دکتر فیل می گوید: فرزندان خود را با لحن سرزنش گونه برچسب نزنید آن گونه که می گویند «امان از دست شما جوان ها!» با این حرف ها احساسی از بی اعتباری و خطا کاری تلقن می کنید. وقتی که فرزند شما به خطراتی که در کمینش هستند بی توجه است و به عواقب کاری که می کند توجه نمی کند به این معنی است که چیزی در فرایند فکری او اختلال ایجاد کرده است و او قادر به برقراری ارتباط با کاری که می کند و نتیجه آنرا ندارد. بنابراین کارهایی می کند که از نظر یک فرد عادی احمقانه به نظر می رسد. و این جاست که باید بدنبال ریشه این مشکل باشید و علت این اختلال را بیابید.

دیگر نشانه های خطر:

کم شدن نمره های درسی، با زبان افراد لااوبالی صحبت کردن، بی علاقه شدن به سرگرمی های معمول، قدرنشناسی از خانواده و بسیاری مشکلات این چنینی وجود دارند نمی توانید آنها را تکذیب نمایید بهتر است خود را گول نزنید این معضلات فقط برای فرزندان دیگران اتفاق نمی افتند برای بچه های ما هم اتفاق می افتد یا خواهد افتاد و آگاه بودن ما و برخورد مناسب ماست که می تواند آنها را نجات دهد. به عقیده دکتر فیل باید اطمینان حاصل کنید که فرزند شما نتیجه کاری را که انجام می دهد می داند و باید اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما به ارزش هایی که برای شما مهم است پایبندند.

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها: ،
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید