• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ / ۱۰ / ۲۰

رکورد فروش خودروهای آلمانی برای چهارمین سال متوالی

فروش خودروهای آلمانی در سال ٢٠۱٧ برای چهارمین سال پیاپی، رکورد شکست اما خودروهای دیزل، بدترین بازار را از سال ٢٠٠٩ به این سو داشتند. دلیل عدم استقبال از دیزل، رسوایی دستکاری در نرم‌افزار نشان‌دهنده آلاینده‌ها در دیزل‌های ساخت فولکس واگن و بحث جلوگیری از تردد این خودروها در مراکز شهرهای بزرگ اعلام شد. صنایع خودروسازی آلمان در سالی که گذشت تلاش‌هائی را نیز برای ورود به بازار ایران آغاز کردند.

رکورد فروش خودروهای آلمانی برای چهارمین سال متوالی

براساس آماری که از سوی اداره فدرال خودرو منتشر شد، در سال ٢٠۱٧، ٣میلیون و ۴۴٠ هزار خودرو در آلمان شماره‌گذاری شدند؛ این رقم حدود ٣ درصد، بیش از سال ٢٠۱۶ بود.

به گفته “ماتیاس ویسمن” رئیس اتحادیه خودروسازی آلمان، فروش خودرو در این کشور برای چهارمین سال پیاپی رکورد شکسته است. نزدیک به ۵٨ درصد خودروهای فروخته‌شده بنزینی، حدود ٣٩ درصد آن ها دیزل، ٢٫۵درصد برقی و بنزینی، و تنها ٧دهم درصد برقی بوده اند.

رسوایی پرهزینه فولکس واگن

رسوایی دستکاری فولکس واگن در نرم افزار نشان دهنده آلاینده‌های خودروهای دیزل در سال ٢٠۱٧ یکی از مهم‌ترین دلایل روی‌گردان شدن مردم از خرید این نوع خودروها بود.

پس از برملا شدن این دستکاری‌ها، فولکس واگن مجبور شد در چند مرحله بیش از ١۴ میلیارد دلار غرامت به آمریکا بپردازد، که هنوز هم شکایت‌هایی در آلمان و آمریکا در جریان است.
از سوی دیگر برخی از ایالات آلمان اعلام کردند که تردد خودروهای دیزل را در مراکز شهرها ممنوع خواهند کرد. دولت آلمان و صنایع خودروسازی، برای کسانی که دیزل های قدیمی خود را با خودروهای نو معاوضه می‌کنند یارانه‌ها و مشوق‌های تازه‌ای در نظر گرفتند.

همزمان با رشد پایدار فروش خودروهای آلمانی، سهم خودروهای خارجی فروخته شده در این کشور نیز نسبت به سال ٢٠۱۶، هشت درصد بالا رفت.

خودروهای آلمانی و بازار ایران

در پی توافق هسته ای ایران با کشور های گروه ١+۵، صنایع خودروسازی آلمان تلاش‌هائی را برای ورود به بازار ایران آغاز کردند.

خردادماه امسال حسین خلیل آبادی، مدیرعامل شرکت ایرانی “کیان موتور” اعلام کرد که شرکت “بوگوارد” آلمان از طریق عقد قراردادی با “کیان موتور”، قرار است خودروی صحرائی “بوگوارد” را در ایران تولید کند.

“بوگوارد” یک خودروی لوکس بود که از سال ١٩٢٩ تا ١٩۶۱ به وسیله خودروسازی به همین نام در آلمان تولید می شد و بعد تعطیل شد. اما از سال گذشته به عنوان برنده دوم “پورشه” دوباره تولید می‌شود.

فولکس واگن آلمان از طریق عقد قراردادی با شرکت ایرانی ماموت”، قرار است فولکس واگن‌های مدل “پاسات” و “تیگوان” را به ایران صادر کند”.

در پی گزارشات داده شده از میان ١٠ نوع خودروی خارجی که قرار است به زودی وارد بازار ایران شوند، ۴ خودرویِ “اُپل اینسیگنیا”، “چگوار آی پیس”، “فولکس واگن پاسات” و “فولکس واگن تیگوان” ساخت آلمان هستند. 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید