• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ / ۰۳ / ۱۴

چگونه روز خود را برای موفقیت سازمان دهی کنید

موفق ترین افراد کسانی هستند که از دقیقه-دقیقه زمان خود برای رسیدن به هدف استفاده می کنند. همه افراد با اعمال ترفند هایی در برنامه روزانه خود می توانند به چنین موفقیت هایی دست پیدا کنند.

نویسنده و کارآفرین بزرگ دیوید کیدر در تعریف موفقیتی که همه می توانند به آن دست پیدا کنند می گوید:

«موفقیت یعنی اینکه موهبت درونی خود یا دارایی اختصاصی خود را کشف کنید و آن را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید، تمام وقت خود را به این نقطه قوت خود اختصاص دهید و وقت خود را بر روی نقاط ضعف خود تلف نکنید.»

موفقیت

«رید هافمن» یکی از کار آفرینان فوق موفق که یکی از شرکت های او بیونیک است درباره را درست انجام کار و برنامه ریزی برای آن می گوید:

« کاری که به ما محول می شود اگر در محدوده نقاط قوت ما باشد، آن را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم. ولی اگر توان انجام آن را نداشته باشیم و در این کار ضعف داشته باشیم آن را به دیگران واگذار می کنیم.»

این همان اصلی است که در تصمیم گیری صحیح تعیین کننده است:

کار درست این است که به دنبال اهداف بزرگی برویم که می توانیم از عهده آنها برآییم. وقتی که توانایی ها و نقاط قوت خود را بشناسیم، می توانیم روز کاری خود را بر اساس این توانایی ها برنامه ریزی کنیم و بقیه کارها را به دیگران محول کنیم.

این زبانی است که کارآفرینان با آن سخن می گویند. وقتی که با مدیر اجرایی گیت هاب ( یکی بزرگترین شرکت های اینترنتی ارزیابی وب سایت های اینترنتی در دنیا) یعنی تام پرستون صحبت می کردم او درباره این که چرا موفق ها این گونه کارهای خود را سازماندهی می کنند سخن گفت:

«بهره وری کسی که روی چیزی که به آن علاقه دارد کار می کند بسیار بالاست نه تنها بهره وری بلکه کیفیت کاری که ارائه می دهد و همچنین لذتی که از این کار می برد بسیار زیاد است آنها بهتر کار می کنند چون به آن اهمیت می دهند از آن لذت می برند در این زمینه ایده ها، مهارت و دانش کافی دارند و مهارت و دانش خود را افزایش می دهند و کیفیت کار آنها با کسی که در این سطح نیست و به این کار اهمیتی نمی دهد یا علاقه ای به آن ندارد و مجبور به این کار شده است بسیار متفاوت است حتی نمی توانید کیفیت کار این دو نفر را با حاصلضرب آنها مقایسه کنید.»

و کار ما این است که راهی پیدا کنیم که این قاعده را در کارهای روزمره خود و پرسنل سازمان مستقر کنیم.

بازی با نقاط قوت

کیدر می گوید: «افراد بسیار موفق کشف کرده اند که چه کاری را 10 برابر بهتر از دیگران می توانند انجام دهند، و فقط همان کار را انجام می دهند.» این درجه از تخصص به نظر رویایی می آید اما چگونه می توانیم آن را در زندگی روزمره خود مستقر کنیم؟

برای خود برنامه روزانه ای با زمان بندی درست داشته باشیم

باید برای خود برنامه ای روزانه داشته باشیم، از زمان ارزشمندمان بهترین استفاده را ببریم و در عین حال برنامه ای متناسب با توانایی های خود بریزیم و به خود فرصت کافی بدهیم.

با سپردن کار ها به افراد شایسته

اگر کار ها را به افراد شایسته و توانا بسپارید به این ترتیب در ازای کار کمتر ارزش بیشتری کسب خواهید کرد یکی از بزرگترین و مهمترین توانایی های افراد موفق این است که از توانایی های دیگران نهایت استفاده را می برند حتی سازمان ها هم با برون سپاری کاری هایی که دیگران بهتر از آنها انجام می دهند موفقیت های بیشتری می توانند کسب کنند.

کار های تکراری و کسل کننده خودکار شوند!

امروزه افراد موفق و شرکت های پیشرو کارهای تکراری و کسل کننده را به ماشین ها، روبات ها و نرم افزار ها سپرده اند و کارمندان خود را در مسیر روزمرگی قرار نمی دهند.

نوشته: دریک بائر

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنیدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید