دفاع شخصی به کمک کونگ فو سبک میمون و مار

در این ویدیوی آموزشی که ما آن را برای شما خلاصه کرده ایم جیک میس استاد دفاع شخصی ورزش های رزمی چینی سه روش دفاع شخصی به کمک کونگ فو سبک میمون یا همان نام سینمایی آن میمون مست آموزش داده می شود.

قبل از هر چیز دوباره به دوستان عزیزم یاد آوری می کنم که درگیری های خیابانی در بیشتر مواقع قابل جلوگیری هستند و از این آموزش ها فقط برای دفاع از خود استفاده کنید. تلاش نکنید درگیر شوید چون همیشه احتمال صدمه دیدن هست هر چقدر که مهارت های خود را تقویت کنید!

روش اول که به آن ریچ هند یا دست قدرتمند می گویند همانطور که در فیلم توضیح داده می شود به موقعیت حمله حریف مربوط است وقتی که او مشتی از پهلو به سمت شما حواله می کند با نیم پنجه کردن یک دست مانند تصویر دست خود را تبدیل به یک اسلحه می کنید و از خود دفاع کرده دست حمله کننده را می گیرید و بدون درنگ با دست دیگر ضربه ای به گردن او وارد می کنید و او را مانند تصویر در اختیار خود می گیرید حال با قرار دادن پای خود پشت او و یک چرخش حریف را نقش زمین می کنید.

در روش دوم همان طور که در تصویر می بینید هدف این است که یک فضای امن برای خود ایجاد کنید که از ضربه های مستقیم که ممکن است با مشت یا سلاح سرد یا گرم خود را خلاص کنید. برای این منظور ابتدا کمی فاصله گرفته یک پایه خود را مانند تصویر بالا می آورید و ضربه ای به شکم یا قفسه سینه او وارد می کنید. افرادی که رشته رزمی موتای را دنبال می کنند می دانند که یکی از مهلک ترین ضربه های این ورزش رزمی ضربه مستقیم با پا است. قوی ترین عضلات بدن در پاهای شما هستند و به کمک آنها می توانید از حریفان بزرگتر رهایی یابید.

در روش سوم از کونگ فو سبک مار کمک گرفته می شود تا در برابر مشت های مستقیم به صورت دفاع شود. در این روش دست مدافع شما مانند سر مار همانطور که در تصویر مشاهده می کنید خم می شود و کناره مچ باز هم مانند یک اسلحه دفاعی عمل می کند و در ادامه با یک ضربه به قسمت بالای گلوی مهاجم او را برای چند لحظه وارد شوک می کنید توجه داشته باشید که این کار می تواند باعث قطع تنفس شود و در استفاده از آن باید احتیاط کنید فقط یک ضربه کوتاه و پس از آن گلو فرد مهاجم را بگیرید و تلاش کنید مانند روش اول با قرار دادن پای خود پشت پایش او را بر زمین بیندازید این تکنیک دفاع شخصی به شما کمک زیادی می کند تا مهاجم را زمین گیر کنید و فرصت کافی برای فرار از صحنه داشته باشید.

علی یزدی مقدم

دفاع شخصی به کمک کونگ فو سبک میمون و مار
به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها: ،
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
دستگاه جوجه کشی ارزان
المنت صنعتی
شیشه سکوریتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید