• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ / ۱۲ / ۰۷

کنگره جهانی‌ موبایل بارسلون؛ با تکامل بیشتر

کنگره جهانی موبایل روز دوشنبه 96.12.7 در بارسلون اسپانیا با حضور شرکت ها و نمایش گوشی های جدید دارای فناوری و امکانات جدید برگزار می شود.

در این دوره گوشی ها با تنوع بیشتری به نمایش گذاشته می شوند که به زودی راهی بازارهای مصرف خواهند شد. تلفن های همراه، در حال حاضر، بیشترشان به رده گوشی های هوشمند تعلق دارند و بیش از هر زمانی، با پیشرفت های متعدد که استفاده از آنها را راحت تر می‌ کند.

یکی‌ از ستاره های غیر قابل انکار کنگره موبایل امسال، نماد جدید سامسونگ یعنی‌ «گالاکسی اس 9 (Galaxy S9 )» و برادر بزرگش «اس 9 پلاس (S9 Plus)»، خواهد بود.

کنگره جهانی‌ موبایل بارسلون؛ با تکامل بیشتر

با اینکه روز دوشنبه 96.12.7 کنگره آغاز می شود سامسونگ از روز یکشنبه در یک مراسم در سطح جهان‌ در بارسلون، این گوشی را به طور رسمی‌ معرفی‌ کرد هر چند که برخی‌ کانال های اینترنتی، این گوشی را که انتظارات بالایی را به دلیل دوربینش با دیافراگم متغیر و ظرفیت بزرگ پردازنده اش ایجاد کرده را نشان داده ا‌ند.

در این مراسم ابتدا شرکت ژاپنی سونی به طور سنتی در کنگره جهانی‌ موبایل اولین گوشی خود را رونمایی کند. پیش بینی‌ می شود که سونی جدید ترین نسخه‌ خود یعنی‌ «اکس پریا اکس زد 2 (Xperia XZ2 )»، و همچنین یک نسخه‌ فشرده تر این گوشی را به نمایش بگذارد.

طراحی‌ گوشی جدید سونی می‌ تواند یک نوآوری تازه نسبت به آخرین مدل های این مارک باشد هر چند که با توجه به برخی گفته ها در روزهای اخیر، به اتخاذ معیار شناخته شده به عنوان ‘صفحه بی‌ نهایت’ که برخی‌ از شرکت ها در مدل های خود استفاده می‌ کنند و تمایل به حداقل رساندن تا حد امکان فریم گوشی را دارند، نخواهد پرداخت.

مفهوم گوشی تمام صفحه یا تقریبا تمام صفحه، از مطالعات بازاریابی شرکت ها در سال های اخیر است. در نظرسنجی ها مصرف کنندگان و کاربران می‌ گویند که ترجیح می‌ دهند گوشی همراه آنها صفحه بزرگی‌ داشته باشد زیرا می‌ خواهند عکس، فیلم و بازی های ویدئویی ببینند اما در یک تضاد ظاهری، نمی‌ خواهند اندازه گوشی هایشان بزرگ باشد.

تنها کاری که می‌ شود از لحاظ مهندسی‌ برای راضی‌ کردن کاربران انجام داد، کاهش فریم ها تا حدی که نوآوری اجازه می دهد باشد.

به طور مثال، در مدل های قبلی‌ سامسونگ یعنی‌ «گالاکسی اس 8 »، «گالاکسی اس 8 پلاس» و «گالاکسی نوت 8 » ، این شرکت فریم های جانبی را حذف نمود هر چند که فریم های بالا و پایین را در اندازه های بسیار کوچک حفظ کرد. شرکت ال جی نیز در مدل «جی 6 » که یک سال پیش در بارسلون معرفی‌ کرد و یا مدل «وی 30 » خود که در پاییز گذشته معرفی‌ نمود نیز همین کار را انجام داد.

در یک طراحی‌ متفاوت، اپل گوشی «آیفون 10 » خود را تقریبا بدون هیچگونه فریم اما با یک نوار نازک در قسمت بالای صفحه که برای قرار دادن چندین عنصر ضروری نظیر دوربین، سنسورهای و بلندگو به کار می‌ رود را به بازار عرضه کرد.

روند به حداکثر رسانی صفحه، همچنان ادامه خواهد یافت و برخی‌ از خطوط تحقیقات تولید کنندگان به دنبال دستیابی به تمامی قسمت جلوی گوشی به عنوان صفحه هستند.

کنگره جهانی‌ موبایل امسال از سوی دیگر می‌ تواند پیشرفت های جدیدی را به نمایش بگذارد. در این خصوص راه حل های پیشنهاد می‌ شود مانند کوچک سازی اجزا گوشی، که هنوز مناطق تاریک در صفحه حفظ شود و یا اینکه توانایی برخی‌ از این اجزا برای به کار بردن آنها در پائین صفحه گوشی، تغییر یابد.

همچنین سازندگان گوشی همراه تنظیمات جدید را طوری طراحی کرده اند که نرم افزارها در گوشی تغییر یابند. اپل که فقط سیستم عامل iOS، برای آیفون می‌ سازد، از سازندگان اپلیکیشن ها خواسته است برای مطابقت دادن خود با فرمت آیفون 10، برنامه هایشان را تغییر دهند.

این شرکت در آینده فقط اپلیکیشن هایی را قبول می کند که با این سیستم همخوانی داشته باشد.
تقریبا بیشتر تولید کنندگان گوشی همراه، تصمیم گرفته ا‌ند از سیستم عامل، اندروید استفاده کنند. پیچیدگی‌ صفحات جدید که برخی‌ از آنها ممکن است از راه حل های اپل استفاده کنند نیز باعث تغییرات جدید خواهد شد.
فناوری بیومتریک، یکی‌ دیگر از گرایش های عمده تلفن های همراه جدید است. پس از چند سال که سیستم های تشخیص اثر انگشت تکامل و محبوبیت یافت و دیگر سیستم ها نظیر باز شدن قفل تلفن توسط اسکنر عدسی چشم شکست خوردند، راه اندازی سیستم تشخیص چهره آیفون 10 در پاییز گذشته، باعث رقابت جدیدی برای این نوع تجهیزات شده است.

بیومتری امن، محبوبیت رو به رشدی در صنعت تلفن همراه داشته است. بیشتر مدل های جدید که اکنون دارای برخی‌ سیستم ها از جمله بسیاری از گوشی ها مجهز به سیستم تشخیص اثر انگشت هستند، کمی‌ بیش از 60 درصد می‌ باشند. در طول سال جاری میلادی و سال آینده، این روند تا جایی‌ رشد خواهد کرد که عملا تمامی گوشی هایی که به بازار عرضه می شوند، مجهز به این سیستم‌ خواهند شد.

علاوه بر سرعتی که سیستم های بیومتریکی نسبت به وارد کردن کلمه رمز دارد، سیستم ورود رمز در سال های اخیر به یکی‌ از حلقه های ضعیف حریم خصوصی تبدیل شده ا‌ند.
احراز هویت شخصی‌ که از سوی سیستم بیومتری ارائه می‌ گردد، مطمئن تر است. در این رابطه، اسکن عدسی چشم و سیستم تشخیص سه بعدی چهره، دو مورد از گزینه هایی‌ هستند که در گوشی های مدل بالا نصب خواهدشد.
در بین مارک هایی‌ که در این دوره از کنگره موبایل، انتظاراتی را ایجاد کرده ا‌ند، باید به گوشی های هواوی اشاره نمود که در سال 2017، پس از سامسونگ در جایگاه دوم تولید جهانی‌ قرار گرفت. رشد آن در سراسر جهان به ویژه در چین، غیر قابل توقف بود.

معلوم نیست آیا این شرکت در طول کنگره موبایل بارسلون، تلفن همراهی را معرفی‌ خواهد کرد یا نه زیرا مدل ستاره آینده شرکت تا اواخر مارس، به بازار نخواهد آمد.

در بین شرکت های بزرگ، ال جی، گوشی جدید و نمادین خود را معرفی‌ نخواهد کرد و قصد دارد چند هفته ای به خود مهلت دهد تا مدل جی 7 خود را به بازار عرضه کند هر چند که ممکن است در بارسلون، نسخه‌ بهبود یافته گوشی وی 30 خود را به نمایش بگذارد.

نوکیا یکی‌ از مارک هایی‌ است که یا به این خاطر که در اولین دوره ها، نخستین سازنده جهانی‌ گوشی همراه بود یا به خاطر عرضه گوشی های هوشمند بدون کی‌ برد، در تمامی دوره های کنگره بارسلون از آن صحبت شده است. در این دوره، پیش بینی‌ می‌ شود که این مارک گوشی نوکیا 9 خود را با یک طراحی بسیار پیشرفته و صفحه کامل و بدون فریم را معرفی‌ کند.

در بین نوآوری های شگفت انگیز کنگره امسال، یک مدل از گوشی شرکت زد تی ای (ZTE )، به نام «آکسون ام» وجود دارد که دارای دو صفحه می‌ باشد که عملا صفحه مفید نمایش فیلم را دوبرابر کرده و همانند یک کتاب باز می‌ شود.
همچنین گوشی هایی‌ در این کنگره معرفی‌ خواهند شد که دارای سیستم هوش مصنوعی هستند.

  

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور کوش آداسیصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید