• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2018 / 05 / 16

چهار راز برای بهترین بودن در بازاریابی آنلاین و شبکه های اجتماعی

نسخه صوتی

امروزه هزینه های تبلیغات در شبکه های اجتماعی در حال افزایش است و برخی از آنها کاربری لازم را هم ندارند. فیس بوک قدیمی شده است. اینستاگرام دیگر آن پتانسیل بالای رشد را ندارد. گوگل پلاس آنقدرها که انتظار می رفت موفق عمل نکرده، تلگرام هر لحظه در خطر فیلترینگ قرار دارد و هزینه تبلیغات در آنها هم سرسام آور است. بنابراین رقابت سنگینی برای برتر بودن در این بازار وجود دارد که کار را سخت تر از گذشته کرده است.

رازهایی برای بهترین بودن در بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی

در این مقاله قصد دارم به شما کمک کنم از رقبای خود پیشی بگیرید و در رسانه های اجتماعی جایگاه مناسبی پیدا کنید.

از آینده شروع کنید!

همانطور که گفتم اجتماعات اینترنتی یا قدیمی شده اند یا زمانی که شما در آنها موقعیت خوبی پیدا خواهید کرد دیگر اقبال کنونی را ندارند. پس باید از هم اکنون قویترین و آینده دارترین رسانه های اجتماعی را انتخاب کنید. این رسانه نه فیس بوک است و نه اینستاگرام، بلکه رسانه آینده، سایت های اشتراک ویدئو مانند یوتیوب، آپارات، نمایش، آینت و … هستند. آینده اینترنت متعلق به فایل های ویدیویی است چون توانایی بیشتری در براقراری رابطه و انتقال پیام به کاربر دارد. و به همین دلیل است که رسانه های اجتماعی و وب سایت ها با دید به آینده روی ویدیو سرمایه گذاری سنگینی کرده اند همانطور که ما در یاد بگیر دات کام چنین کردیم و شما می توانید ویدیوهای آموزشی خود را برای ما د ارسال کنید تا آن را به نام خودتان در بخش ویدیوها قرار دهیم.

با توجه به قیمت های جدید، پهنای باند و ارزان شدن تعرفه وب سایتهای داخلی، اکنون کاربران با قیمت پایینی می توانند از این ویدئوها لذت ببرند و مخاطبان بیشتری به سمت آنها جذب خواهند شد بنابراین شما با داشتن کانال هایی فعال که به صورت مداوم ویدیوهای جالب همراه با نوآوری خلق می کنند، می توانید در آینده ای نه چندان دور بالاتر و بهتر از دیگران قرار گیرید.

اکنون حتی فیس بوک سعی دارد از یوتیوب تقلید کند و سرویس فیس بوک واچ را راه اندازی کرده است. چرا؟ چون فیس بوکی ها می دانند که همه سلبریتی ها در یوتیوب حضور دارند و بینندگان بسیاری فالور آنها هستند و این یعنی درآمدی بالا که فیس بوک بخشی از آن را می خواهد.

خب پس دنیای آینده، دنیای محتوای ویدیویی است البته آینده نزدیک و زمانی که قرار است شما از رقبا پیشی بگیرید.

شفافیت

امروزه آنهایی در کار بازاریابی آنلاین موفق هستند که صادق هستند. دروغ گفتن برای کسی که در حال کسب اعتبار است به معنی ویران کردن همه ی آن چیزی است که با زحمت زیاد ساخته است. مردم کسی را که از او خوششان نیاید دنبال نمی کنند.

زمانی هست که در کار خود ترفند جالبی را به کار می گیرید و نتیجه خوبی هم داشته است، این یک محتوای ارزشمند است که می تواند به جذب فالورهای شما کمک کند. حال فرض کنید همان ترفند دیگر کار نمی کند دوباره درباره آن صحبت کنید و دلیل آن را بیان کنید از آنها بخواهید دیدگاه خود را بیان کنند! یا یک ماه بازار خوبی دارید و ماه بعد اوضاع خوب نیست خب این نوسانات در هر بازاری قابل بحث است و برای اهل فن بسیار جذاب است که می تواند به افزایش فالورهای شما کمک زیادی بکند. فقط با شفافیت و صداقت صحبت کنید.

این روش را بنده به خوبی تجربه کرده ام و از آن نتیجه خوبی هم گرفته ام هر گاه مقاله ای از تجربیات خود در یاد بگیر دات کام قرار دادم نتیجه خوبی گرفتم حتی بهتر از آنچه انتظار داشتم. مطالب مانند اینکه چطور از وبلاگ نویسی کسب درآمد کنیم یا چگونه ترافیک وب سایتتان را بالا ببرید و از این دست. شفافیت راز موفقیت در این مسیر است.

حتی وقتی یکی از دوستانم درباره از دست دادن مبلغ زیادی پول در بورس از تجربه خودش در پروفایلش نوشت متوجه شد ترافیک زیادی به آن صفحه هدایت شده است.

از ویدیو استفاده کنید

ببینید ویدیویی که اختصاصا برای شما ساخته می شود و معرف برند شماست و محتوای مفیدی ارائه می کند، همیشه یک منبع عالی برای بازاریابی آنلاین است. بعد از اینکه این ویدیوها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید متوجه خواهید شد که چقدر نظرات و صحبت ها در مورد آنها بیشتر از وبلاگ نویسی و پادکستینگ است، به خصوص اگر بخشی از بازاریابی مختص شماست. به این ترتیب افراد بیشتری شما را خواهند شناخت و تلاش خواهند کرد با شما تماس بگیرند.

ویدیوها به شما کمک می کنند ارتباط عمیق تری با مشتری های خود داشته باشید. ویدئو به روش ارتباطی طبیعی انسان ها بسیار نزدیکتر است از ارتباط وبلاگی یا پادکستینگ و دوربین هایی که در دستگاههای موبایل مانند تلفن های همراه وجود دارند روز به روز این روش ارتباطی را معمولتر می کنند.

بلند مدت فکر کنید!

برای پیشرفت و جذب مخاطب در رسانه های اجتماعی به زمان نیاز دارید این کار یک شبه بدست نمی آید بلکه باید حداقل 3 سال روی آن کار کنید آن هم به صورت مداوم و با محتوای مفید و جذاب. هر کسی که مخاطبان بالایی دارد سال ها روی کانال ارتباطی خود کار کرده است فراموش نکنید که کانال ارتباطی شما راه بازاریابی، موفقیت و کسب ثروت است و هر چه روی آن کار کنید در حقیقت سرمایه گذاری ارزشمندی انجام داده اید.

فرایند بازاریابی آنلاین، مانند هر کار دیگری برای موفقیت نیاز به مداومت و کار بلند مدت دارد پس به فکر روش های تقلبی و گول زدن نباشید چون فقط پول و زمان خود را هدر داده اید.

پیروز باشید

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید