• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ / ۰۷ / ۲۸

تست هوش سطح 9 – تست 13

در برخی تست هوش ها به جای عدد، از حروف الفبا، اشکال هندسی، تصویر حیوان، انسان، گل، میوه و… استفاده می شود. در این مقاله، تست هوشی از حروف الفبای انگلیسی تهیه شده است.

باری دیگر ذهن خود را به چالش بکشید و پاسخ این تست هوش را بدست آورید.

تست هوش با حروف الفبا

پاسخ این تست هوش و توضیح آن را در پایین صفحه مشاهده می کنید:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ حرف F می شود.

می دانیم که هر حرف انگلیسی با یک شماره و ترتیب مشخص می شود. مطابق شکل زیر این شماره ها نمایش داده شده اند. برای حل این تست هوش باید هر حرف را با توجه به شماره آن در نظر بگیرید.

شماره حروف الفبای انگلیسی

در این تست هوش دو قانون به صورت ترکیبی به کار رفته است که در شکل های بعدی تکرار شده است. از شکل اول که بالا سمت چپ قرار دارد شروع شده تا شکل آخر که پایین سمت راست است پایان می یابد.

قانون اول: هر شکل، یک ردیف افقی دارد در ردیف افقی، هر حرف با حرف بعدی به اندازه 4 عدد فاصله دارد که حرف اول A یا 1 است که با توجه به جدول بالا 4+1 می شود 5 یعنی حرف E و 5+4 می شود 9 که شماره 9 همان I است.

قانون دوم: هر شکل، یک ردیف عمودی دارد در ردیف عمودی، هر حرف با حرف بعدی به اندازه 6 عدد فاصله دارد که حرف اول E یا عدد 5 است که با توجه به جدول بالا 5+6 می شود 11 که همان حرف K است که پس از آن با جمع زدن 11+6 می شود 17 که حرف Q می باشد.

قانون مشترک: در خانه هایی که محل تلاقی ردیف افقی و عمودی است، مجموع عددی که از قانون اول و دوم بدست می آید حاصل را به ما می دهد که در شکل بالا سمت چپ، E یعنی 5 با K که عدد 11 است جمع می گردد: 11+5 می شود 16 که همان حرف P است که در مرکز نوشته می شود.

بنابراین به جای علامت سوال در شکل پایین سمت راست:

W که 23 است بعلاوه 4 می شود 27 و حرف Y یعنی 25 بعلاوه 6 می شود 31. از آنجایی که حروف انگلیسی 26 حرف دارد، هر بار که مجموع از عدد 26 بیشتر شود آن را از 26 کم می کنیم یعنی حاصل می شود:

1=27-26

5=31-26

اکنون عدد حاصل را جمع می کنیم 1+5 می شود 6 که همان F است.

علی یزدی مقدم 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنیدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید