• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ / ۰۷ / ۲۸

زندگی نامه آرنولد شوارتزنگر

«من می خواهم بهترین بدنساز در جهان باشم» آنها همیشه این را از پسر 13 ساله شان می شنیدند گوستاو و ائورلیا شوارتزنگر فقط آه می کشیدند و در این باره تردید فراوان داشتند اما شک و تردید آنها اکنون به یقین تبدیل شده است در آن زمان آنها با شنیدن حرف های آرنولد، در کتاب راهنما به دنبال روانپزشک می گشتند.

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر

متولد: 3 ژوئیه 1947 در تال اشتیریا اتریش

نام مستعا: بلوط اتریشی

تخصص: بدنساز، بازیگر، سیاستمدار، نویسنده، تهیه کننده و کرگردان

ملیت: آمریکایی / اتریشی

همسر: ماریا شرایور که در 1986 ازدواج کردند و در 2011 از یکدیگر جدا شدند

فرزندان: کریستینا (1991)، پاتریک (1993) و ژوزف (1997)

نخستین مقام حرفه ای: NABBA مستر یونیورز، 1968

بهترین پیروزی: مستر المپیا، 1970 – 1980، 1975، هفت بار

آرنولد در مورد تصمیمی که گرفته بود جدی بود. در 14 سالگی تمرینات فشرده ای را زیر نظر «کرت مارنول»  آقای اتریش آن زمان شروع کرد.

در 15 سالگی او روانشناسی را همراه با دکتر «کارل کرست» برای آموختن تأثیر و قدرت مغز بر بدن مطالعه می کرد.

در 17 سالگی او رقابتهای حرفه ای خود را آغاز کرد.

در 18 سالگی او به زندان افتاد. اما بازداشت شدن قسمتی از برنامه او نبود! اما بعضی مواقع برای رسیدن به هدف باید تاوانهایی را پرداخت آن چه برای او اتفاق افتاد به این شرح است:

بر اساس قانون به عنوان یک شهروند خوب اتریشی به مدت یک سال به خدمت نظام فرا خوانده شد او به خدمت رفت. به عنوان یک راننده تانک شروع به خدمت سربازی کرد او حق نداشت برای هیچ مسابقه پرورش اندام احمقانه ای پایگاه را ترک کند اما آنها هیچ چیزی در مورد یک مسابقه پرورش اندام متفکرانه نگفته بودند بنابراین او یک روز از کمپ به امید بردن یک جایزه فرار کرد و واقعاً متفکرانه بود او یک جایزه برد.

وقتی مافوقش متوجه شد قبل از این که بگذارند او از خودش دفاع کند او را به زندان انداختند خودش آن را این گونه بیان می کند «7 روز طولانی در خانه بزرگ» اما در آن هفته اتفاق جالبی پیش آمد افسری که او را به زندان انداخته بود شروع به تحقیق در مورد مدال او کرد این یک مقام کوچک نبود بلکه مقام خیلی با ارزشی بود او در کل اروپا اول شده بود آرنولد آقای جوانان اروپا شده بود بنابراین او را از زندان آزاد کردند. ولی از رانندگی تانک کنار گذاشته شد و به عنوان مجازات مأمور شد که یک افسر رسمی باشد! بله آرنولد خدمتش را در نظام با آموزش و تمرین بدنسازی گذراند.

بعد از این که او خدمت سربازی را تمام کرد به نظر می رسیدکه هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد در سال 1966 او از رده جوانان به رده بزرگسالان ارتقا یافت. در همان سال او بهترین بدنساز مرد در اروپا شد. مستر اروپا و نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ برای یک جوان 19 ساله بد نیست!

زندگی نامه آرنولد شوارتزنگر

از آن به بعد نام او در فهرست بزرگان بود. او برای شرکت در رقابت های آقای جهان (مستر یونیورس) به لندن رفت اگر او در این رقابتها اول می شد آقای جهان شده بود و این خیلی با ارزش بود.

آرنولد به محض ورودش به محل مسابقات با بدنسازان دیگر و طرفدارانش از سراسر جهان روبرو شد همه آنها در مورد مرد جوان اتریشی مطالب زیادی خوانده بودند این یک تجربه غافلگیر کننده برای آرنولد بود و اولین باری بود که فهمیده بود که این قدر مشهور شده است. او اکنون در مسابقات جهانی بود عضلاتش کاملاً پمپ و آماده مسابقه شده بود.

قهرمانی او به وسیله یک آمریکایی به نام «جت یورتن» تهدید می شد. او فقط کوهی از گوشت نبود بلکه تعریف های خاصی از بدنسازی داشت و گویی بدنش را تراشیده باشند البته با هنر و دقت زیاد، آرنولد فهرمانی را از دست داد.

اما برای سال بعد آرنولد مانند یک مجسمه ساز کار کرد او به آنالیز هر قسمت از بدن خود پرداخت. او تمرینات جدیدی که گروه های عضلانی را تفکیک کرده آنها را تعریف می کرد اختراع کرد. در سال 1967 او بار دیگر برای شرکت در مسابقات آقای جهان به لندن رفت با این بدن فوق العاده تراشیده و آراسته او مطمئن بود که می تواند یورتن را شکست دهد اما اوضاع به نفع آرنولد پیش نمی رفت اکنون یک رقیب جدید برای آرنولد پیدا شده بود، «دنیس تینرینو» که فقط عنوان قهرمانی مستر آمریکا را داشت اکنون در مقابل او بود. همه دوستان نزدیک آرنولد  فکر می کردند که دنیس او را شکست خواهد داد در صبح روز مسابقات ناگهان دنیس خواست که به آرنولد بگوید که چه احساسی دارد و به سمت او خم شد و با لبخندی در گوش او گفت: «این روزی است که من در آن می خواهم برنده باشم» .

این سخن درس بزرگی به آرنولد داد و آرنولد متوجه شد برای برنده شدن در مسابقات علاوه بر بدن زیبا و عضلانی و بزرگ باید قوی ترین اراده را داشت و این باعث شد که آرنولد با وجود «دنیس تینرینو» که عملکردی فوق العاده و بدنی با شکوه داشت بتواند قهرمان جهان شود و این در حالی بود که او فقط 20 سال داشت و جوانترین مستر جهان در تاریخ شد. آرنولد به آرزوی خود رسیده بود.

یا شاید خود او این گونه فکر نمی کرد. او می دانست که در حقیقت 3 قهرمانی جهان وجود دارد. آرنولد در رده آماتورها در انجمن بین الملی پرورش اندام آماتور، قهرمان شده بود اما یک رده حرفه ای هم وجود داشت به عبارت دیگر فدراسیون بین المللی پرورش اندام برای خودشان یک قهرمانی جداگانه داشتند و همچنین او فهمیده بود که یک مستر جهان و یک مستر المپیا وجود دارد اگر واقعاً می خواست به رویایش واقعیت ببخشد باید همه این مقامها را می برد!

آرنولد چمدانش را بست و عازم مونیخ شد تا تمرینات بیشتری انجام دهد و این دورانی فوق العاده بزرگ از زندگی او بود او روزی 4 تا 6 ساعت با وزنه کار می کرد او همچنین به مدرسه اقتصاد رفت و باشگاه تندرستی خود را اداره می کرد و سعی می کرد رویای خود را به خاطر داشته باشد.

اما سختی ها تمام شده بود در سال 1968 او به لندن بازگشت و به سادگی مدال مسابقات دیگر قهرمانی جهان را به دست آورد.

او عنوان آقای جهان NABBA  در هر دو رده حرفه ای و آماتور را به دست آورده بود.

در مسابقات پاور لیفتینگ آلمان قهرمان شد و آقای IFBB در مسابقات بین المللی مکزیک شد اما او هنوز عنوان مستر المپیا را در برابر خود داشت.

بنابراین در 21 سالگی به کالیفرنیا رفت تا با بهترین بدنسازان جهان به تمرینات خود ادامه دهد او  6 پا و 2 اینچ قد و 250 پوند وزن داشت و بزرگترین بدنساز در بین دیگران بود. او به مطالعه حرکات موزون در رقص باله پرداخت. آرنولد از موزیکش قدرت می گرفت و ژست و فیگور فوق العاده ای داشت او تراشیده و برنزه شده بود.

در طول دو سال بعد از آن آرنولد به جاهای مختلفی از دنیا سفر کرد در سال 1969 او قهرمان جهان مسابقات آماتور IFBB در نیویورک شد.

در سال 1970 آقای جهان در مسابقات NABBA در رده حرفه ای ها شد و آقای جهان در کلمبوس اوهایو شد. در پایان سال او همه عنوانهای قهرمانی را به غیر مستر المپیا به دست آورده بود و سر جیو الیوا این مقام را از سال 1967 در اختیار داشت. آرنولد مشتاقانه منتظر مسابقات سال 1970 بود که در نیویورک برگزار می شد و بالاخره این لحظه فرا رسید آرنولد در کل زندگی خود را برای این لحظه آماده کرده بود و خوب می دانست او حتی به اندازه سرجیو  برای گرم کردن و پمپ کردن عضلاتش خود را به زحمت نینداخت، خود را متمرکز کرد، فقط در دو دقیقه مانده به رفتن روی سکوی نمایش تغییر کرده بود و روغن زده بود. همه به قدری هیجان زده بودند که پلیس مجبور بود در ازدحام طرفداران نظم را برقرار کند در بین جمعیت دو دسته وجود داشتند هر کدام قهرمان مورد علاقه خود را تشویق می کردند اما در پایان فقط یکی برنده بود و یک مدال یک اسم : شوارتزنگر.

آرنولد شوارتزنگر

بنابراین در سال 1970 در سن 23 سالگی اوبه رویایی که 10 سال پیش در سر داشت رسید اما با هر معیار و اندازه ای بهترین بدنساز جهان بود و او این مقام را برای سالها ادامه داد.

آرنولد رکورد بی سابقه 7 بار را در قهرمانی مستر المپیا به ثبت رساند قبل از این که بازنشست شود و علت بازنشستگی او این بود که هدف جدیدی داشت و آن معروفترین هنرپیشه جهان شدن بود وقتی که پدر و مادر آرنولد این را شنیدند دوباره آهی کشیدند و دوباره به جستجو در کتاب راهنما پرداختند.آرنولد شوارتزنگر

عنوانهای حرفه ای آرنولد

1965      Mr. Europe – Junior (Germany)
1966      Best Built Man of Europe (Germany)
1966      Mr. Europe (Germany)
1966      International Powerlifting Championship (Germany)
1967      NABBA Mr. Universe – Amateur (England)
1968      NABBA Mr. Universe – Professional (England)
1968      German Powerlifting Championship (Germany)
1968      IFBB Mr. International (Mexico)
1969      IFBB Mr. Universe – Amateur (USA)
1969      NABBA Mr. Universe – Professional (England)
1970      NABBA Mr. Universe – Professional (England)
1970      Mr. World (USA)
1970      IFBB Mr. Olympia (USA)
1971      IFBB Mr. Olympia (France)
1972      IFBB Mr. Olympia (Germany)
1973      IFBB Mr. Olympia (USA)
1974      IFBB Mr. Olympia (USA)
1975      IFBB Mr. Olympia (South Africa)
1980      IFBB Mr. Olympia (Australia

فیلم هایی که آرنولد شوارتزنگر در آن ایفای نقش کرده است:

سال نام فیلم
۱۹۶۹ هرکول در نیویورک، در نقش هرکول
۱۹۷۳ خداحافظی طولانی، در نقش فردی در دفتر آگوستین
۱۹۷۴ سالگرد مبارک و خداحافظ، در نقش ریکو
۱۹۷۶ گرسنه بمان، در نقش جویی سانتو
۱۹۷۷ تپش آهن، در نقش خودش (فیلمی مستند)
۱۹۷۹ شرور، در نقش غریبه خوش قیافه
۱۹۷۹ شکار لاشخور، در نقش لارس
۱۹۸۰ بازگشت، در نقش خودش (فیلمی مستند)
۱۹۸۲ کونان بربر، در نقش کونان
۱۹۸۴ کونان ویرانگر، در نقش کونان
۱۹۸۴ ترمیناتور، در نقش ترمیناتور
۱۹۸۵ سونیای قرمز، در نقش لرد کالیدور
۱۹۸۵ کماندو، در نقش سرهنگ جان ماتریکس
۱۹۸۶ انتقام منصفانه، در نقش مارک کامینسکی
۱۹۸۷ غارتگر، در نقش داچ شافر
۱۹۸۷ مرد فراری، در نقش بن ریچاردز
۱۹۸۸ گرمای سرخ، در نقش ایوان دانکو

۱۹۸۸ دوقلوها، در نقش جولیوس بندیکت
۱۹۹۰ یادآوری مطلق، در نقش داگلاس کویید / هاوسر
۱۹۹۰ پلیس مهدکودک، در نقش کارآگاه جان کیمبل
۱۹۹۱ ترمیناتور ۲: روز داوری، در نقش ترمیناتور
۱۹۹۳ آخرین قهرمان ژانر اکشن، در نقش جک اسلیتر / آرنولد شوارزنگر / هملت

۱۹۹۳ دیو، در نقش خودش (حضور افتخاری)
۱۹۹۴ دروغ‌های حقیقی، در نقش هری تسکر
۱۹۹۴ جونیور، در نقش دکتر الکس هِس
۱۹۹۶ پاک‌کننده، در نقش جان کروگر
۱۹۹۶ جیرینگ جیرینگ ادامه‌دار، در نقش هاوارد لانگستون
۱۹۹۷ بتمن و رابین، در نقش دکتر ویکتور فریز / مستر فریز
۱۹۹۹ پایان روزگار، در نقش جریکو کین
۲۰۰۰ روز ششم، در نقش آدام گیبسون / کلون آدام گیبسون
۲۰۰۱ دکتر دولیتل ۲، در نقش گرگ سفید
۲۰۰۲ آسیب ناخواسته، در نقش گوردی بروِر
۲۰۰۳ ترمیناتور ۳: خیزش ماشین‌ها، در نقش ترمیناتور
۲۰۰۳ تعقیب کوبنده، در نقش مشتری بار
۲۰۰۴ دور دنیا در ۸۰ روز، در نقش شاهزاده هاپی
۲۰۱۰ بی‌مصرف‌ها، در نقش ترنج موزر
۲۰۱۲ بی‌مصرف‌ها ۲، در نقش ترنچ موزر
۲۰۱۳ آخرین ایستگاه، در نقش کلانتر ری اونز
۲۰۱۳ نقشه فرار، در نقش امیل راتمیر / ویکتور منهایم
۲۰۱۴ سابوتاژ، در نقش جان وارتون
۲۰۱۴ بی‌مصرف‌ها ۳، در نقش ترنج موزر
۲۰۱۵ مگی، در نقش وید
۲۰۱۵ ترمیناتور: جنسیس، در نقش پاپز
۲۰۱۷ عواقب، در نقش ویکتور
۲۰۱۷ کشتن گانتر، در نقش گانتر
۲۰۱۹ وی ۲: سفر به چین، در نقش جیمز هوک
۲۰۱۹ دنباله بی نام ترمیناتور، در نقش ترمیناتور
؟ کونگ فوری، در نقش نامشخص
؟ سه قلوها، در نقش جولیوس بندیکت

آرنولد شوارتزنگر کتاب زندگی‌نامه خود تحت عنوان یادآوری مطلق را به نگارش درآورد و در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد. علاوه بر آن آرنولد، نویسنده چندین کتاب دیگر در زمینه بدنسازی است که می‌توان به کتاب دائرهالمعارف بدنسازی که مجموعه مقالات و تجربیاتش در زمینه بدنسازی را گردآوری کرده اشاره کرد.

در مقاله دیگری از یاد بگیر دات کام با عنوان زیر، می توانید تصاویر جذاب آرنولد شوارتزنگر را از کودکی تا پیری مشاهده کنید:

آرنولد شوارتزنگر بدنساز و بازیگر از 1 تا 69 سالگی 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
تور کیش
تور سنگاپورصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید