• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ / ۱۰ / ۲۸

تمرین داستان نویسی «قصه گو»

این تمرین نویسندگی برگرفته از کتاب «حق نوشتن» نویسنده معروف «جولیا کامرون» است. طرفدارانش او را بیشتر با کتاب «راه هنرمند» می شناسند. از این تمرین که ناخودآگاه شما را برای نویسندگی بیدار می کند لذت ببرید.

قصه گو

و اما تمرین نویسندگی با نسخه جولیا کامرون

تصور کنید به درختی تکیه داده اید و نشسته اید. و یک قصه گو سمت دیگر درخت نشسته و شما او را ببینید. ابتدا روی یک تکه کاغذ پنج داستانی را که دوست دارید از او بشنوید گوش دهید. یکی از داستان ها را انتخاب کنید و هر آنچه را که قصه گو می گوید یادداشت کنید.

این تمرین را استفاده کنید، تا فرصت بیرون ریختن آنچه را که در دل دارید به خود بدهید. هدف این است که تا آنجا که می توانید از ذهن خود استفاده کنید و ناخودآگاه خود را وادار کنید به شما گوش فرا دهد. مانند این است که کودکی تلاش کند داستان خودش را برای شما بازگو کند. سعی کنید این تجربه را با قصه گوی تخیلی خود دوباره خلق کنید. دوست دارید چه نوع داستانی را به عنوان یک کودک بشنوید؟ هم اکنون چه داستانی می خواهید بشنوید؟

اگر برای شروع مشکل دارید، شاید با توصیف قصه گو بتوانید بهتر این کار را انجام دهید. آیا با کسی روبرو هستید که در کتابخانه کار می کند و از بیکاری داستان های بسیاری خوانده است؟ یا اینکه با یک کولی دوره گرد روبرو هستید که از این طریق زندگی خود را می گذراند؟ شاید هم ریش بلندی مانند جادوگر ترمپ دارد. دوست دارید چه کسی این داستان را برای شما نقل کند؟

نوشته: جنی وینهارت

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها: ،
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید