• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2019 / 07 / 22

ثابت نگه داشتن دوربین برای عکاسی در نور کم

همان طور که می دانید وقتی که نور کافی نیست و فلاش جوابگو نیست، نویز تصویر دیجیتالی که با یک دوربین دیجیتال گرفته می شود، زیاد شود. در این حالت چون لنز دوربین مدت بیشتری باز می ماند لرزش های دست شما می تواند باعث تار شدن و کاهش کیفیت عکس شما شود. در این شرایط با رعایت نکات ساده ای می توانید عکس های بهتری بگیرید.

ثابت نگه داشتن دوربین برای عکاسی در نور کم

ــ یاد بگیرید دوربین را ثابت تر از گذشته در دست بگیرید و سعی کنید از لنز برای زوم اپتیکال استفاده نکنید.

ــ برای این که دوربین را بدون حرکت نگه دارید. ته دوربین را بر روی کف دست چپ خود نگه دارید و انگشتان خود را در جلوی دوربین و دور لنز قرار دهید. کف دست شما به عنوان سکو و پایه دوربین است و هیچ فاصله ای نباید بین ته دوربین و کف دست شما قرار داشته باشد. ممکن است مشکل به نظر بیاید ولی با کمی تمرین متوجه می شوید که بهترین روش است.

_ آرنج ها را به قفسه سینه نزدیک کنید و به سمت درون بدن بکشید.

_ شانه چپ را بالا ببرید و آرنج چپ را به قفسه سینه تکیه دهید می توانید آرنج راست را نیز به سمت قفسه سینه بکشید.

ــ یک نفس عمیق بکشید و اجازه دهید نصف هوای دم خارج شود.

ــ پاهای شما باید به اندازه عرض شانه باز شوند.

ــ اگر به اندازه کافی وقت دارید دوربین را بر روی سه پایه قرار داده و از حالت تأخیری آن استفاده کنید.

_ اگر به حالت نشسته عکس می گیرید زانوی چپ را از زمین بلند کنید و ران و زانوی راست بر روی زمین باشد. آرنج چپ را بر روی زانوی چپ تکیه دهید. برای راحتی بیشتر می توانید آرنج راست را نیز به آرنج چپ نزدیک کنید.

_ اگر به حالت درازکش عکس می گیرید دوربین باید مقابل چشمان شما و بدون شیب باشد بنابراین می توانید دست خود را به حالت باز یا مشت شده زیر لنز قرار دهید.

_ روش دیگر برای کاهش حرکت و ثابت نگه داشتن دوربین این است که با دست راست خود دوربین را نگه دارید، دست راست از آرنج خم شده، با کف دست چپ، بازوی دست راست را بگیرید و دست چپ نیز از آرنج خم شده باشد و لنز دوربین روی بازوی چپ تکیه کرده است.

_ در روش دیگر روی زانوها بشینید به گونه ای که کف دو پا روی زمین و دو زانو خم شده باشد. آرنج چپ روی زانوی چپ تکیه کرده، با دو دست، دوربین را بگیرید به گونه ای که لنز دوربین بین شانه و مچ دست چپ شما باشد.

اطااعات بیشتر برای این که در نور کم عکس بگیرید.

دست راست شما که سمت راست دوربین را می گیرد، جهت دوربین را مشخص می کند و کنترل حرکت بدنه دوربین را در دست دارد.

دوربین را در برابر چشمانتان قرار دهید. آرنجتان را به وسیله پهلوی خود ثابت نگه دارید. دوربین را به سمت عقب بکشید به گونه ای که پیشانی شما  دوربین را لمس کند.

زمانی که آماده اید عکس بگیرید یک نفس بکشید نصف هوا را بیرون دهید و بقیه را در سینه حبس کنید. در این لحظه بدن بیشترین تکانی که می خورد به سمت جلو و عقب است سعی کنید آن را کنترل کنید.

اکنون شما آماده هستید. از همه انگشتان دست استفاده کنید و به دوربین و دکمه آن فشار وارد کنید البته به آرامی. با چند بار تمرین مهارت شما زیاد می شود. پس در روشنایی روز سعی کنید این تمرینات را انجام دهید تا در نور کم به درد شما بخورد.

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمتبستن تبلیغات

طراحی سایت
تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید