• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ / ۰۲ / ۱۳

شارژ خودروهای الکتریکی به زودی به اندازه یک پر کردن باک سریع خواهد شد.

مهندسین صنایع خودروهای الکتریکی می گویند که خیلی طول نخواهد کشید که سیستم های برق شهری و شبکه های قدرت از فناوری های خودروهای برقی عقب بمانند! یکی از مشکلات خودرو های برقی زمان زیادی است که برای شارژ باتری مورد نیاز است. اما امروزه هم ظرفیت باتری ها بیشتر شده است و هم اینکه می توانند در زمان کمتری شارژ شوند. حتی باتری های جدید می توانند در زمان کمتری تمام توان خود را در اختیار راننده قرار دهند.

خودروی برقی

اما باتری های که ظرفیت بالایی دارند و سریع شارژ می شوند، نیاز به توان بالایی دارند که باید از طرف سیستم برق شهری یا شبکه قدرت تامین شود. در حال حاضر اگر بخواهیم تعداد زیادی خودروی برقی وارد بازار کنیم شبکه قدرت با مشکللات جدی از افت ولتاژ تا قطعی های محلی روبرو خواهد شد.

برای رفع این مشکل گروهی از محققان دانشگاه پلی تکنیک لوزان سوئیس یک تجهیز میانی ساخته اند و آنرا بهینه سازی کرده اند. این سیستم می تواند توان مورد نیاز برای شارژ باتری های ظرفیت بالای خودرو ها را در خود ذخیره کند. به کمک این فناوری خودرو ها می توانند در کمترین زمان ممکن شارژ شوند بدون اینکه برای سیستم برق شهری مشکلاتی بوجود آورند.

هدف این است که زمان شارژ باتری یک خودروی الکتریکی به اندازه پر کردن باک یک خودروی بنزینی طول بکشد نه بیشتر.

آلفرد روفر یکی از این محققین می گوید: « ما روی سیستمی کار می کنیم که در حقیقت یک ذخیره کننده انرژی الکتریکی میانی است.» او اضافه می کند: «به کمک این سیستم ذخیره میانی ایستگاه های شارژ حتی هنگام شارژ خودرو های الکتریکی می توانند از شبکه برق جدا شوند.»

سیستم ذخیره توان میانی مجموعه ای است که شامل باتری های لیتیوم آهن در ابعاد یک کانتینر هستند! یک سیستم مدیریت توان به صورت مداوم و با جریان کنترل شده آنها را شارژ می کند. و وقتی این باتری های بزرگ به اندازه کافی شارژ شوند می توانند به راحتی خودروهای برقی را شارژ کنند.

با فناوری های موجود کنونی شارژ یک خودروی الکتریکی در حدود 15 دقیقه طول می کشد.

ماسیمیلیانو کاپزالی سرپرست این تیم تحقیقاتی می گوید: « در ابتدا هدف ما این بود که زمان شارژ را زیر نیم ساعت بیاوریم که از نظر روانشناسی عدد قابل قبولی برای مشتری است، اما اکنون جا برای رسیدن به نتایج بسیار بهتری وجود دارد.»

و یکی از پروژهایی که این تیم تحقیقاتی روی آن کار می کند جایگزینی تدریجی پمپ بنزین های سنتی با ایستگاه های شارژ الکتریکی به گونه ای است که بتواند به صورت همزمان تعداد زیادی خودروی برقی را شارژ کند.

اگر بخواهیم از ارقام و اعداد و ظرفیت ها صحبت کنیم باید بگویم ایستگاهی که بتواند 200 خودرو را در روز شارژ کند نیاز به 2.2 مگاوات ساعت انرژی دارد. و برای یک سیستم میانی ذخیره توان با چنین قدرتی نیاز به باتری هایی به اندازه چهار کانتینر داریم.

کاپزالی می گوید: « خودرو های الکتریکی عادت های ما را تغییر خواهند داد. و برای شارژ خودرو در آینده سیستم های شارژ مختلفی در دسترس خواهد بود سیستم شارژ آرام یا کند که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند و سیستم های شارژ سریع که برای مسافرت ها و مسافت های دور در ایستگاه ها نیاز خواهند بود.»

منبع: تک بروزینگ

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنیدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید