0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط
باسلام من یه روامدل86دارم دوساله روغن ریزی داره جعبه فرمونودادم تعمیرکردن درست نشدبعدشیلنگ فشارضعیفوعوض کردم بازم درست نشد همین چندروزپیشم دادم پمپشوتعمیرک رز دم بازم درست نشدازسمت شاگردوقتی توقف میکنم میام نگاه میکنم میبینم روغن ریزی داره خواهشن کمکم کنیدچیکارکنم؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (14.7k امتیاز)
با سلام
دوست عزیز برای پیدا کردن نشتی می توانید از محصولاتی که امروزه در بازار یافت می شوند و پایه روغن هیدرولیک فرمان را دارند می توانید استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید به خوبی همه قسمت هایی را که مربوط به هیدرولیک می شود بشویید تا اثری از روغن باقی نماند آنگاه باید در مخزن به مقدار توصیه شده از رنگ حساس به نور ماوراء بنفش در آن بریزید و درب مخزن هیدرولیک را ببنیدید آنگاه موتور خودرو را روشن کنید و اجازه دهید موتور گرم شود وقتی که موتور خودرو گرم شد می توانید فرمان را به چپ و راست حرکت دهید. این کار را حداقل 10-15 بار انجام دهید تا روغن به خوبی سیرکوله شود و با رنگ ماوراء بنفش مخلوط گردد.
اکنون موتور را خاموش کنید و عینک های مخصوص نشان دهند نور ماوراء بنفش را روی چشم های خود قرار دهید. ابتدا قسمت های بالایی  سیستم هیدرولیک شامل پمپ، مخزن و لوله ها یا شلنگ های بالایی را مورد بازرسی قرار دهید. در صورت بروز نشتی می توانید درخشش نور ماوراء بنفش را به خوبی مشاهده کنید. و در صورتی که نشتی در این قسمت ها نبود بهتر است خودرو را جک بزنید و بالا بیاورید تا از زیر محل نشتی را بیابید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده اسفند 16, 1396 در خودرو توسط سبحان
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده مهر 22, 1395 در خودرو توسط He11_9irl@yahoo.com
...