0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
ویرایش شده توسط


 

باسلام
وقت خوش
من تمام آزمایشات و سونوهای غربالگری و آنومالی انجام دادم تنها در آزمایش غربالگری 18 هفته درصد سندروم داون یک به 744 بود که به پیشنهاد پزشک آمنیوسنتز انجام دادم و خدا را شکر هیچ مشکلی نبود . الان مجدد دکتر برام سونوی آنومالی اسکن 24 هفته نوشته و من جایی را پیدا نکردم که بتونم انجام بدم و درضمن به نظر خودم لازم نیست ولی دکتر داره احتیاط می کنه .
حال چه کنم انجام بدم؟ انجام ندم؟ ضمن اینکه تشخیص آنومالی بعد از 20 هفته هیچ تاثیری ندارد زیرا که اجازه سقط داده نمی شود آنومالی اسکن 24 هفته چه فایده ای دارد؟ و همینطور من که خدا را شکر هیچ مشکلی نداشتم پس دوباره چرا انجام بدم؟
لطفا راهنماییم کنید ممنون

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

سونوگرافی بین هفته 18 تا 20 بارداری یک بخش از چکاپ های دوران بارداری محسوب می شود. همچنین پزشک ممکن است به دلایل زیر سونوگرافی هفته 18 را پیشنهاد دهد:

تعیین و تشخیص سن دقیق بارداری و تخمین زمان زایمان

بررسی تعداد جنین ها

بررسی مایع آمنیوتیک اطراف جنین

بررسی سرویکس و کانال تولد

مشاهده ی دقیق وضعیت جفت

برخی از ناهنجاری هایی که در هفته 18 باداری مشخص می شود:

اندام های کوتاه یا عدم وجود اندام

شکاف لب

نقص دیواره شکم (روده های بیرون زده یا بیرون زدگی کبد)

ناهنجاری مربوط به عدم وجود بالای سر است

مشکل کلیوی شدید

مشکلات در نخاع

مایعات بیش از حد مغز

ناهنجاری های کروموزومی

نقایص شدید قلب

هر نوع سوراخ در ماهیچه هایی که شکم و سینه را از هم جدا می کنند.

در صورتی که رادیولوژیست نتواند جنین را به طور واضح در اسکن ببیند، در آینده برای اسکن مجدد به شما نوبت می دهد. در صورت چاق بودن مادر یا حضور بیش از حد جنین در اعماق رحم ، ممکن است دوباره سونوگرافی انجام شود. با این حال، اگر پزشک شما هر نوع ناهنجاری گفته شده یا نقایص دیگر را مشاهده کند، در مورد آنها به شما صحبت می شود. همچنین به شما گفته می شود که با یک متخصص زنان و زایمان حرفه ای مشورت کنید تا موارد لازم به شما توضیح داده شود.

در صورت بروز ناهنجاری های جدی ، ممکن است به شما پیشنهاد شود که بارداری را خاتمه دهید. با این وجود ، ممکن است برخی از ناهنجاری ها بلافاصله پس از تولد به مراقبت فوری پزشکی نیاز داشته باشند.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...