0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در متفرقه توسط
ویرایش شده توسط
سلام من مبل رنگ میکنم کارها را با شاپان چرک میکنم بعد پلی استر میکنم . ولی چند روز بعد پلی استر رو شاپان پوسته میکنه! میخواستم ببینم چه طور میتونم رفع عیب کنم

3 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)

با سلام

شاپان یا شاپون همان قیر تصفیه شده است که در صنعت چوب و رنگ کاری مصرف بسیار دارد. شاپون در اصل یک رنگ نیست ولی میتوان از آن برای رنگ دهی ، پتینه و تغییر رنگ سازه استفاده نمود. حلال شاپان بنزین است. همچنین شاپان بوی بدی دارد.

پوسته پوسته شدن رنگ معمولا به خاطر آماده سازی ضعیف و یا استفاده ی نادرست از بتونه است. معمولا چند هفته طول می کشد تا پوسته پوسته شدن رنگ خود را نشان دهد و معمولا نواحی کوچکی از سطح را درگیر می سازد.

جلوگیری از ایجاد پوسته پوسته شدن رنگ

ابتدا سطح را به طور کامل تمیز کرده و آماده کنید. اگر به چوب خالص رسیدید، ابتدا از بتونه ی مناسب استفاده کنید.

راه حل رفع پوسته پوسته شدن رنگ

اگر پوسته پوسته شدن اتفاق افتاد، ابتدا تمامی این نواحی را بخراشید تا به یک سطح صافی برسید، بعد این سطوح را با یک پر کننده ی مناسب پر کنید و دوباره آن را رنگ بزنید. اما اگر نواحی پوسته پوسته شده زیاد بود، مجبورید تمامی این سطوح را بخراشید و دوباره از اول رنگ کنید.

برای اطلاعات بیشتر آدرس زیر را مطالعه فرمایید:

http://www.yadbegir.com/new/?p=6936

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
سلام خدمت اساتید محترم.تجربه ی این بنده حقیر اینو میگه که شاوان به علت داشتن چربی و دیر خشک شدن و کامل خشک نشدن حتما باید بعد پلی استر استفاده و کار چرک شود.اگر بخواهیم که تمام رنگ زیر پلی استر برود لا اقل برای مثال چرک کار باید از رنگ روغنی خالص بدون شاپان و با در صد تینر روغنی کم و بنزین بیشتر و با فاصله ای برای خشک شدنش استفاده کرد.اگر از شاپان بخواهیم استفاده کنیم به مقدار خیلی کم باز هم درون رنگ روغنی ای که با شاپان ترکیب دلخواهتان را بدهد استفاده شود و باز هم فرصتی برای خشک شدن .لا اقل چندین ساعت و بعد پلی استر نهایی شود.در بعضی مواقع از مقداری سیلر به صورت پاشیدن روی قسمت های شاپانی یا کل کار میتوان استفاده کرد.تا کار زودتر برای پلی استر پاشی آماده شود و قابل پیاده سازی پلی استر شود.باز هم روش اول از همه بهتر است.امیدوارم توانسته باشم کمکی کرده باشم. موفق باشید.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
سلام دوست عزیز اگر منظور تمام پلی استر است (سه مواده)اصلا برای آستر از شاپاین نباید استفاده شود به هر طریقی استفاده کنید پلی استر به سطح چرب و نفتی نمی‌چسبد جهت آستر از بایس که پودری محلول در آب است و در رنگ فندقی و گردویی وووو موجود است استفاده کنید و بعد از خشک شدن با خیال راحت پلی استر را اعمال کنید و اگر منظور نیم پلی استر است شاپاین را فقط با بنزین شل کنید و قبل از شاپاین زدن کار را خوب باد بگیرید و بعد از کمی صبر و خشک شدن کامل یک لایه سیلر و همرنگی و مجدد سیلر و در انتها از نیم پلی استر استفاده کنید شاپاین را فقط بر روی چوب خام یا روکش خام استفاده کنید و روی سیلر همرنگی بپاشید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده تیر 2, 1397 در متفرقه توسط داوود
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
...