0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در نرم افزار توسط
سلام خسته نباشید

من ویندوز 10 رو سیستمم نصب کردم ولی نرم افزاری برای رایت سی دی ندارم می خواستم بدونم بدون نرم افزار هم امکانش هست سی دی یا دی وی رو رایت کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
با سلام

 این امکان در ویندوز 10 وجود دارد که بدون استفاده از هیچ گونه نرم افزار جانبی نظیر Nero و غیره.. اقدام به رایت کردن CD یا DVD کنید. چرا که خود ویندوز دارای ابزاری داخلی یا Built-in  برای رایت CD و DVD است پس این ابزار شما را از نرم افزارهای رایت بی نیاز می کند. در این مقاله کوتاه قصد داریم بصورت تصویری نحوه رایت DVD در ویندوز 10 را برای شما دوستان تشریح کنیم.
 ابتدا باید CD یا DVD خام خود را در CD یا DVD رایتر سیستم تان قرار دهید و چند ثانیه ای منتظر بمانید که در گوشه دسکتاپ شما یک پیغام یاNotification  ظاهر شود. این پیغام پس از ظاهر شدن، چند ثانیه ای در دسکتاپ نمایش داده خواهد شد و سپس مخفی میشود اگر این پیغام را از دست دادد مجددا CD  یا DVD را خارج کنید و مجددا جا بزنید.
حالا روی این Notification کلیک کنید تا یک پنجره کوچک با چند گزینه که شامل Burn data to CD/DVD، Burn files to disc  و  Take no actionرا مشاهده کنید. از بین گزینه های موجود، Burn files to Disc را کلیک کنید.
در ادامه پنجره Burn a Disc در قسمت Disk title، می توانید یک نام یا عنوان را برای این CD یا DVD  وارد کنید (اگر هم وارد نکنید اشکالی ندارد) سپس گزینه With a CD/DVD player را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید.
سپس یک پنجره خالی به شما نشان داده خواهد شد، کاری که شما باید انجام دهید این است که فایل و پوشه های مورد نظرتان که قصد دارید رایت کنید را به داخل این پنجره بکشید و رها کنید، حتی بدون کشیدن و رها کردن، می توانید به محل فایل ها و پوشه های مورد نظرتان بروید و آنها را Copy و در این پنجره Paste کنید. هیچ فرقی نمی کند که از کدام روش استفاده کنید.
پس از اینکه کپی فایل ها را انجام دادید، همه چیز مهیای رایت اطلاعات است. حالا باید از بالای پنجره روی برگ نشان Drive Tools را کلیک کنید و روی گزینه Finishing Burning  کلیک کنید.
بدین ترتیب یک ویزارد که نام آن Burn to Disc است، شما را برای رایت راهنمایی خواهد کرد. در اینجا هم می توانید برای این دیسک Disc title وارد کنید و یا اصلا آن را تغییر دهید. در قسمت Recording speed  هم می توانید سرعت رایت را از لیست کشویی تعیین کنید.
در آخر دکمه Next را کلیک کنید.
 رایت اطلاعات شروع می شود و مدت زمان آنهم بستگی به حجم و میزان اطلاعاتی دارد که قرار است رایت شود. پس از اینکه فرآیند رایت به اتمام رسید، CD یا DVD به طور خودکار Eject  می شود.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 11, 1396 در نرم افزار توسط مرد وانیلی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...