0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
سلام من 22سالمه یه 2-3هفته ای هست که احساس خفگی میکنم.البته همین دوسه هفته از کلم و شلغم هم زیاد استفاده کردم.از همون موقع تا الان احساس خفگی میکنم’کم خواب شدم’پوست دستام خشک و موهام شکننده شده ‘سرچ کردم با این علایم که در خودم میبینم احساس میکنم تیرویید کم کار دارم.الان اگه رعایت غذایی کنم امکان داره که خوب بشم یاحتما باید برم دکتر؟خیلی ترسیده شدم.لطفا کمکم کنید.

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
کلم دارای مقدار زیادی مواد مغذی، فیبر، کلسیم، پتاسیم، ویتامین A، K و C می باشد همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از بروز سرطان جلوگیری می کند با این همه فواید کلم ولی اگر در مصرف آن زیاده روی شود علایمی مانند نفخ معده، اسهال، تعامل دارویی و کم کاری تیروئید می شود.
دوست عزیز شما می توانید چند هفته از این مواد کمتر استفاده کنید و بعد با نظر پزشک متخصص غدد ،آزمایش خون دهید تا ببینید آیا کم کاری دارید یا نه. تنها با داشتن چند علامت نمی توان نتیجه گرفت که آیا مبتلا به کم کاری هستید یا نه و در صورت مبتلا بودن آیا این بیماری موقت است یا تا آخر عمر همراه شماست که باید آن را کنترل کنید.
پزشکان معتقدند درست است که تغذیه صحیح، روند پیشرفت بیماری ها را کاهش می دهد ولی در کم کاری تیروئید عوامل دیگر مثل وراثت بسیار پر رنگ تر از تغذیه عمل می کند.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده مرداد 6, 1399 در بهداشت توسط سمیرا
...