0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط
ویرایش شده توسط
سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنید
یه پراید هاچ بک مدل 76 کاربرات دارم که صدای موتور خیلی خیلی عادی هست و خوب کار میکند اما وقتی در حالت درجا گازمیدم انتهای گاز دود آبی میکنه و درب موتور(جایی که روغن میریزند هنگام تعویض)باز میکنم بخار میکنه و بارها و بارها به فاصله2 روز هم شده صبح ها گیج روغن رو چک کردم حتی یک قطره هم کم نشده نزدیک به سه ماه هست اینجوریه و توی این مدت دوبار روغن عوض کردم یک بار ایرانول ریختم و بار بعد الوند هردو بار بعد از کمتر 10 روز روغن سیاه سیاه شده و خود تعویض روغنی هم گفت که کسری نداشته و اینم بگم وقتی سرعت بالا میرم بوی دود داخل ماشین میاد یا مخصوصا وقت سربالایی ها فکر هم میکنم یکمی شتابش کم شده کاربرات رو تازه سرویس کردم لطفا نظرتون رو بگید و اینکه حدودا چقدر خرج داره

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
ویرایش شده توسط
با سلام
دوست عزیز اینکه موتور خودروی شما روغن کم نمی کند نشانه این است که شدت روغن سوزی زیاد نیست مقداری آبی سوختن هنگامی که خودرو تازه روشن می شود طبیعی است چون وقتی که موتور خاموش می شود مقداری روغن روی رینگ ها و پیستون جمع می شوند. اما اگر با گاز دادن باز هم این دود آبی وجود داشته باشد مشکلی وجود دارد در نور روز از یکی از دوستان بخواهید پشت سر خودروی شما حرکت کند و با دنده سنگین و دور موتور بالا حرکت کنید اگر دود آبی مشاهده شد حتما مشکلی وجود دارد.
اینکه روغن سیاه می شود نشانه بدی نیست چون یکی از وظایف روغن موتور تمیزکاری است. اما اگر ویسکوزیته آن هم تغییر کند و به رنگ شیری در آید ممکن است مشکل از قاطی شدن اب و روغن باشد. که باید هر چه سریعتر مشکل را برطرف کنید.
بوی دود روغن سوخته کاملا مشخص است و یک مکانیک با تجربه یا کسی که با موتور سیکلت های قدیمی دو زمانه کار کرده باشد به خوبی این بو را تشخیص می دهد.
یک احتمال ضعیف هم وجود دارد شاید روغن موتور شما قبل از تعویض به خوبی تخلیه نمی شود. رنگ آن زودتر تیره می شود و به علت بالا بودن سطح روغن مقداری روغن به داخل سیلندر نفوذ می کند و می سوزد.
توسط
0 0
سلام ببخشید من هفته قبل پرایدکاربراتور مدل۸۱دارم که تعمیرش کردم سرسیلنر و واشرسریلندرنو انداختم ولی وقتی روشنش میکنم دود نمیده ولی بعد یه ربع که روشنه کار میکنه دود آبی سفید زیادی میده ممنون میشم کمکم کنید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 8, 1398 در خودرو توسط بی نام
...