0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
ویرایش شده توسط
با سلام
ببخشید من مادر شیرده هستم، برای اینکه شیرم زیاد بشه چکار کنم چه چیزهایی بخورم دکتر گفته شیرت کمه برای بچه
خیلی ممنون از زحمات شما

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (18.6k امتیاز)
طبق تحقیقات ما تحققات علمی کافی در این زمینه انجام نشده است و نمی توان با دلایل محکم علمی گفت که چه خوراکی هایی شیر مادر را زیاد می کنند.
 اما تجره نسل های گذشته و تحقیقات پراکنده ای  که انجام شده است نشان می دهد که برخی خوراکی ها می توانند در افزایش شیر مادر نقش داشته باشند و همچنین سبب شوند که نمودار رشد کودک شما مطلوب باشد.
توجه داشت باشید که این خوراکی ها باید به اندازه تعادل مصرف شوند و رژیم غذایی متعدلی داشته باشید که از همه گروه های مواد غدایی در آن گنجانده شده باشد. همچنین اگر می خواهید داروهای گیاهی یا خانگی اشتفاده کنید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. و اما این خوراکی ها:
تخم شنبلیله
از گذشته و ملل مختلفی به این اعتقاد داشته اند که تخم شنبلیله می تواند شیر مادر را زیاد کند و چون منبع ویتامین های مفیدی است می توانددر افزایش شیر مادر موثر باشد. همچنین حاوی چربی های مفید امگا 3 است که می تواند در رشد ذهنی نوزاد شما نقش مثبتی داشته باشد.
تخم رازیانه
تخم رازیانه هم یکی از روش های سنتی برای افزایش شیر مادر است. یکی از خواص رازیانه این است که مانع از نفخ و دل درد نوزاد می شود.
سیر
سیر علاوه بر خواص درمانی بسیاری که دارد و برای قلب مفید و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند شیر مادر را هم زیاد می کند.این هم درمانی سنتی است که ملل مختلف کم شیر بودن مادران را به کمک آن درمان می کرده اند اما تحقیقات کافی در این زمینه هم انجام نشده است.
توجه داشته باشید که اگر شیر زیادی مصرف کنید در طعم و بوی شیر شما تاثیر گذار خواهد بود. مطالعه ای در این زمینه انجام شده است که نمی توان با قطعیت آنرا برای همه یکسان دانست اما کودکانی که مادرشان سیر مصرف می کردند مدت بیشتری سیر می خوردند و محققین نتیجه گرفتند که کودکان طعم سیر را در شیر مادر دوست دارند. همچنین این تحقیقات نشان داد که مدرانی که بیش از حد معمول سیر می خورند نوزادشان دچار دل درد و نفخ می شوند.
سبزیجات برگ سبز
سبزیجاتی مانند اسفناج، شنبلیله منبع مفیدی از ویتامین ها، آهن و کلسیم هستند.
همچنین
زیره سبز
کنجد
دانه شوید
سبزیجات و میوه هایی که از بوته ها بدست می آیند مانند کدو قلیانی ،کدو خورشتی از گذشته به عنوان خوراکی مفید برای افزایش شیر مادر مورد قبول بوده اند همچنین هضم آنها راحت است.
عدس علاوه بر اینکه شیر را زیاد می کند منبعی غنی از پروتئین و آهن است.
مغز ها و میوه های خشک شده
جوی دو سر همچنین یک منبع غنی آهن، ویتامین B، کلسیم و فسیبر است که به افزایش شیر مادر می تواند کمک کند.
همچنین توجه داشته باشید که:
 باید به اندازه کافی استراحت کنید.
از استرس دوری کنید
از مصرف الکل خودداری کنید
مقدار زیادی اب بنوشید.
در زمینه داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید ممکن است روی تولید شیر در بدن شما تاثیر منفی داشته باشد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آذر 24, 1394 در بهداشت توسط ستاره
...