0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
دختر خواهرم 10سالشه توی خواب بدنش تکون میخوره آیا داروی ونلافاکسین که براش تجویز شده نسبت به سنش براش مناسبه

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
تعداد کمی از کودکان و نوجوانان داروهای ضد افسردگی مثل ونلافاکسین مصرف می کنند. به برخی نوجوانان که قصد آسیب زدن به خودشان و خودکشی دارند، همچنین برای درمان افسردگی یا برخی بیماری های مغزی این دارو تجویز می شود. با این حال متخصصان هنوز مطمئن نیستند که چقدر مصرف این دارو و میزان دوز تجویزی آن کم خطر است. افراد کمتر از 18 سال نباید ونلافاکسین را به صورت عادت مصرف کنند و پزشک تصمیم می گیرد که آیا ونلافاکسین بهترین دارو برای درمان شرایط کودک هست یا نه.
اگر هر یک از علایم زیر در کودک مشاهده شد باید سریعا به پزشک اطلاع دهید:
ایجاد افسردگی یا بدتر شدن افسردگی قبلی کودک، قصد رساندن آسیب به خودش یا دیگران، نگرانی شدید، آشفتگی، حملات وحشتزدگی، مشکل خوابیدن و یا خوابیدن بیش از حد، رفتار پرخاشگرانه، کج خلقی، بیقراری زیاد و هیجانات دیوانه وار غیر طبیعی.
خصوصا در ابتدای درمان مراجعات منظمی به پزشک داشته باشید.
بدانید که داشتن افسردگی یا بیماری های مغزی دیگر اگر درمان نشود خطر تمایل به خودکشی را بالا می برد. اگر در خانواده شخصی دچار اختلالات دو قطبی دارید، خطر بیشتر است.
اگر سابقه خانوادگی دارید به پزشک بگویید تا درمان موثرتری انجام شود.
پزشک در مورد پیگیری پاسخ به درمان فشار خون و آزمایشاتی را از شما می گیرد. در مورد زمان و چگونگی کاهش و قطع مصرف ونلافاکسین با داروساز یا پزشک مشورت کنید و بدون نظر آنها تصمیم به قطع دارو نگیرید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده شهریور 13, 1397 در بهداشت توسط نرگس
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده فروردین 20, 1397 در بهداشت توسط ریحانه
...