0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
سلام بعد از تشخیص کانسر پاییلاری توسط دکتر شیرخدا تیروکتومی دایکشن غدد لنفاوی سنترال و مدیاسینال شدم که در جواب پاتولوژی از سیزده لنف برداشته دو تا بدخیم بود و سنترال از چهار تا دو تا بدخیم بود فری مارژین بودم و تهاجم به عروق نداشتم ،،، در حال حاضر ۱۵۰ تا ید گرفتم یک روز قبل ید درمانی تی جی ۲ دهم و آنتی تی جی ۴۰۰ بود اسکن بعد از ید درمانی متاساز دور دست نشان نداد ولی درگیری لنف نودهای پایین و میانی گردن مشهود بود سوالم از خدمت شما اینه آنتی تی جی من بالاست احتمال اینکه به ید درمانی بعدی بکشه چند درصده ؟و یا جراحی دوباره ؟اندازه نرمال تی جی و آنتی تی جی باید چقدر باشه ؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)

با سلام

احتمالا علت بالا بودن نتایج آزمایش به خاطر عمل جراحی شماست، استرس را از خود دور کنید. اینکه آیا به ید درمانی بعدی یا جراحی مجدد بکشد باید پیگیری منظمی توسط پزشک شما انجام گیرد.

در مورد اندازه نرمال تی جی هم، در هر آزمایشگاهی کیت های آزمایشگاهی اندازه های متفاوتی را در نظر می گیرند و عدد آن با توجه به آزمایشگاهی که شما رفتید سنجیده می شود.

در زیر اطلاعاتی در مورد تی جی و آنتی تی جی بیان می شود:

در حالت عادی و در فردی که فعالیت تیروئید در وی عادی است، میزان پروتئین تیروگلوبولین بسیار کم است. آنتی تیروگلوبولین به طور معمول در جریان خون یافت نمی شود. با این حال، 20- 10٪ از افراد سالم دارای سطوح آنتی تیروگلوبولین قابل تشخیص می باشند. با افزایش سن، سطوح Anti-TG افزایش می یابد. و در زنان شایع تر است. بنابراین سطوح افزایش یافته Anti-TG غیر اختصاصی است و به طور قطع نشان دهنده مشکلات تیروئیدی نمی باشد.

انجام آزمایش تیروگلوبولین برای درمان و پیشگیری از سرطان تیروئید انجام می شود.

آزمایش آنتی تیروگلوبولین Anti - TG به منظور اندازه گیری میزان تیروگلوبولین انجام می شود، تیروگلوبولین اگر مقدارش در بدن افزایش یابد در عملکرد تیروئید اختلال ایجاد می کند، و ممکن است یکی از نشانه های وجود تومور و سرطان تیروئیدی باشد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...