0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
من سه سال هست قرص لووتیروکسین میخورم خیلی لاغر هستم و اصلا وزن نمیگیرم پودر قرص مخمر همه چی خوردم ولی تاثیر نداشته

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

به طور کلی کم‌کاری غده تیروئید با افزایش وزن در ارتباط است، زیرا که سرعت متابولیسم پایه در بیماران مبتلا به کم‌کاری تیروئید کاهش می‌یابد. اغلب افزایش وزن در افرادی که کم‌کاری تیروئیدشان شدیدتر است، بیشتر است. علت افزایش وزن در افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید پیچیده است و همیشه به تجمع چربی اضافی در بدن مربوط نمی‌شود. بیشتر اضافه وزنی که افراد کم‌کار به دست می‌آورند ناشی از تجمع بیش‌ازحد آب و نمک می‌باشد.

ولی اینکه شما بسیار لاغر هستید باید شرایط شما زیر نظر پزشک معالج خود یا متخصص طب سنتی مورد بررسی قرار گیرد.

در طب سنتی در مورد تیروئید حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی می گوید:

افزایش  بلغم (سردی و تری در بدن) در ایجاد کم‌کاری تیروئید نقش دارد.

ماساژ بدن و اطراف گلو با روغن‌هایی مانند بادام، سیاه‌ دانه و کنجد به درمان کم‌کاری تیروئید کمک می‌کند هم چنین بادکش گرم هم در بهبود این عارضه موثر است. به طور کلی به علت اینکه کم‌کاری تیروئید ناشی از غلبه سردی و تری در بدن است، باید بدن را به کمک مصرف مواد غذایی با طبع گرم و خشک مانند ارده به همراه شیره انگور گرم کرد.

مبتلایان به کم‌کاری تیروئید باید از مصرف مواد غذایی حاوی کافئین، کربوهیدرات‌ها، قندها و آرد، غذا‌های کنسرو شده و ساندویچی، شیرینی‌های قنادی، سوسیس، کالباس و پیتزا پرهیز کنند. این اشخاص در صورت مصرف سبزی‌ها مانند کلم بروکلی و اسفناج باید آنها را کمی بپزند. مبتلایان به کم‌کاری تیروئید باید مصرف پروتئین را در رژیم غذایی خود افزایش دهند. خوردن ماهی با ادویه‌های گرم مانند زنجبیل، هل، میخک و دارچین به این افراد پیشنهاد می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید صفحات زیر را مطالعه کنید:

http://yadbegir.com/porsesh/index.php?qa=123&qa_1=%D8%B9%D9%84%D8%AA-%DA%A9%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C

www.yadbegir.com/new/?p=1274

http://www.yadbegir.com/new/?p=69588

www.yadbegir.com/new/?p=361

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 16, 1394 در بهداشت توسط کاظم
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...