بارداری وقند بالا

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
ن36سالمه واولین بارداریم هست و18این ماه 8ماه کامل مشود قند ناشتا من90وقند یک ساعته هم 170است قندم بالاست از اول بارداریم فقط 5 کیلو اضافه کردم رژیم کاهش قند دارم من خیتی نگرانم برای بچم وخودم مشکل پیش نمیاد؟من باید وزن بگیرم ؟توروخدا کمکم کنید …چی کار کنم
سوال شده شهریور 16, 1395 توسط بی نام

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام
زنان آسیایی، داشتن اضافه وزن، پلی کیستیک رحمی، مصرف داروهای کورتیکوستروئیدی و زنانی که بالای 35 سال سن دارند از عواملی است که زنان را در معرض خطر دیابت بارداری قرار می دهد.
اگر دیابت بارداری شما تشخیص داده شده است باید قند خون خود را با برنامه ریزی وعده های غذایی خود و با مقدار لازم قند، کنترل کنید
معمولا یک وعده غذایی سالم یعنی کنترل کربوهیدارت ها همچنین سبک زندگی سالم مثل مدیریت استرس، استراحت کافی، فعالیت بدنی می تواند دیابت بارداری را کنترل کند. اگر سطح گلوکز خون بالا باقی بماند، پزشک انسولین را به شما تجویز می کند.
سطح قند خون برای اکثر زنان باردار: قند ناشتا کمتر از 5.3 mmol/L، قند یک ساعته کمتر از 7.8 mmol/L، قند دو ساعته کمتر از  6.7 mmol/L  
سونوگراف باید وزن بچه را اندازه بگیرد اگر پزشک تشخیص دهد که وزن جنین کم است باید برای تغذیه شما در این هفته های آخر برنامه ریزی شود، توجه کنید اضافه وزن 5 کیلوگرم در طی 36 هفته هر چند کم است ولی حتما نشانه وزن کم جنین نیست. یک رژیم غذایی سالم در بارداری باید شامل مواد زیر باشد:
پروتئین، اسیدهای چرب ضروری، آهن، اسید فولیک، ویتامین D، کلسیم
فعالیت فیزیکی علاوه بر فواید زیاد سلامتی، دیابت را در طی بارداری کنترل می کند. توصیه می شود زنان باردار 150 دقیقه در هفته فعالیت فیزیکی داشته باشند که به چند دوره زمانی 30 تا 45 دقیقه تقسیم شود. البته با نظر پزشک، برای برخی زنان باردار حتی ورزش های سبک نیز ممنوع است. از بهترین فعالیت فیزیکی در بارداری می توان به پیاده روی، نرمش های سبک، دوچرخه سواری، شنا، لوازم ثابت ورزشی و آهسته دویدن است.
آب کافی بنوشید و هیچ موقع بدن خشک و کم آب نشود.
وسیله ای که برای سنجش قند خون است همیشه همراه خود داشته باشید و در مواقع کم شدن قند خون از کربوهیدرات ها استفاده کنید که به سرعت قند خون را بالا می برند. در هنگام زایمان نیز سطح قند خون مادر مدام توسط پزشک چک می شود و در اتاق زایمان، بر روی صفحات مانیتور قابل مشاهده است.
در اکثر موارد دیابت بارداری بعد از زایمان از بین می رود، با این حال خطر ابتلا به دیابت در سنین بالاتر افزایش می  یابد خصوصا اگرچاقی و اضافه وزن مادر همچنان باقی بماند. 6 هفته بعد از زایمان و 6 ماه بعد از زایمان قند خون مادر چک شود و قبل از بارداری مجدد با پزشک خود مشورت کنید.
شیردهی به مادران دیابتی هم مثل تمام مادران سفارش می شود چرا که هم به کاهش وزن مادر و هم به کاهش قند خون او کمک می کند و از دیابت نوع 2 نیز پیشگیری می کند. همین طور از چاقی کودک نیز جلوگیری می شود.
پاسخ داده شده شهریور 21, 1395 توسط سمیه مظفری (11,420 امتیاز)

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 9 بهمن 1397 در بهداشت توسط Mananeh
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده خرداد 15, 1395 توسط سهیلا
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 4, 1395 توسط الناز
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 9 بهمن 1397 در بهداشت توسط بی نام
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...