0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در آشپزی توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
مگه لیمو ترش خاصیت اسیدی نداره؟ چجوری خاصیت قلیایی میده به آب

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
در مورد pH لیموترش در خارج و داخل بدن تفاوتی وجود دارد که باعث سوء فهم و تعبیر آن می شود.
هر کسی می داند که لیموترش میوه اسیدی است و در خارج از بدن، خاصیت اسیدی و pH زیر 7 دارد.  
اما خاصیت لیموترش بعد از وارد شدن به چرخه متابولیسم بدن، مواد معدنی آن از یکدیگر جدا می شود و وارد جریان خون می شود، همین عامل باعث قلیایی شدن خون و بالارفتن pH بدن (بالاتر از 7) می شود.
حال دقت کنید چرا مهم است که بافت بدن قلیایی باشد و نه اسیدی؟ محیط اسیدی در دراز مدت، ساختار و عملکرد طبیعی سلولها را آسیب می زند. در مورد بافت معده این مساله استثناست چون اسید هیدروکلوریک (جوهر نمک) در معده کار هضم غذا را انجام می دهد اما لایه های درونی تر معده توسط سلولهای ویژه ای حفاظت می شوند تا اسید به این لایه ها نفوذ نکند در غیر این صورت سبب التهاب یا زخم معده می شود.
شما ممکن است شنیده باشید که اسیدی بودن لیموترش مینای دندان را تهدید می کند این سخن نادرست است و زمانی اتفاق می افتد که شخص  لیموی تازه را بمکد یا در طولانی مدت، لیموترش را مصرف کند.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
لیمو ترش در خارج از بدن اسیدی هست اما وقتی وارد بدن میشه خاصیت قلیایی پیدا میکنه.وقتی خون اسیدی میشه؛باعث تحلیل سلولهای بدن میشه چون اسید خاصیت خورندگی داره و این خاصیت خورندگی یلولهای بدن رو پیر میکنه.حال دوباره بر گردیم به آب لیمو.وقتی آب لیمو ترش میخوری خون قلیایی میشه و سلولهای بدن رو از اسید پاک میکنه واسه همین میگن آب لیمو خاصیت جوان سازی داره

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 24, 1397 در آشپزی توسط ناصر
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 10, 1394 در آشپزی توسط Farhad
...