0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در سخت افزار توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
پاور بانک بنده یک دقیقه شارژمیکنه بعد قطع میشه بعد چند دقیقه شروع میکنه به شارژ کردن و بعد چند ثانیه قطع میشه دیگه شارژ نمیکنه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم باتشکر از زحمات شما جواد

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.7k امتیاز)

در وهله اول باید اطمینان حاصل کنید که پاور بانک شما خودش به خوبی شارژ می شود برای این منظور می توانید از روشن شدن تمام چراغ led های روی آن متوجه بشوید. معمولا پاور بانک ها دکمه ای دارند که با فشردن آن با توجه به میزان شارژ از یک تا چهار  led آنها روشن می شود. وقتی هر چهار led روشن شدند به این معناست که پاور بانک شما ب خوبی شارژ شده است. 

در هنگام شارژ موبایل هم به  همین شکل به کمک همین led ها می توانید متوجه شوید که چقدر شارژ از آن باقی مانده است اگر چهار led به صورت همزمان چشمک بزنند یعنی بیش از 75 درصد از توان آن باقی مانده است اگر سه تا همزمان وشن شوند یهنی بیش از 50 تا 75 درصد از شارژ آن باق مانده است و دو تا روشن یعنی بین 25 تا 50 درصد و یک led روشن چشمک زن هم به معنی این است که زیر 25 درصد از شارژ پاور بانک باقی مانده است. 

اگر همه led  ها روشن می شوند چشک می زنند و همزمان پاور بانک را به برق هم متصل کرده اید ولی هیچ اتفاقی نمی افتد پاور بانک شما شارژ نمی شود که ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

  • کابل های ورودی و خروجی آنرا بررسی کنید.
  • پاور بانک را هم از طریق usb و هم از طریق آداپتور آن شارژ کنید و نتیجه را مقایسه کنید.
  • اگر مشکل رفع نشد از یک آداپتور دیگر با ولتاژ مساوی استفاده کنید.
  • اگر هنوز مشکل وجود دارد ممکن است از باتری یا مدارات داخلی آن باشد که نیاز به بررسی توسط یک تعمیر کار لوازم الکترونیکی دارد. 
  • برای باز کردن باتری مراقب باشید چون حاوی مواد سمی است و نباید آنرا در طبیعت رها کنید.

باید بدانید که نباید هیچگاه پاور بانکر خود را به صورت کامل تخلیه کنید چون باتری آن خیلی زود فاسد می شود و باید آنرا تعویض کنید. متاسفانه برخی فروشنده ها به دلیل اینکه دانش کافی ندارند توصیه می کنند که آنرا کاملا خالی کنید و آنگاه مجدد شارژ کنید که به راحتی باتری شما را خراب خواهد کرد.

پاور بانک خود را در جاهای خیلی گرم مانند داخل خودرویی که زیر آفتاب پارک شده است قرار ندهید چون به راحتی صدمه می بینید.

فقط دستگاه هایی که توان آنها با توان پاور بانک و ولتاژ آن مطابقت دارد شارژ کنید.

 

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
...