0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
آیا میتوان فقط با خروجی پی ال سی مثلا Y1 (-) به مینی سرو فرمان داد ، واقعیت تا بحال با مینی سرو کار نکردم و با توجه به اینکه در استپ و سروو نیاز به هر دو پالس (-) و (+) میباشد میپرسم ، ضمنا با توجه به اینکه برق ورودی را با رگولاتور به مینی سروو میدم آیا بازهم نیاز است که بر خروجی پی ال سی (-) مقاومت بگذارم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
با سلام دوست عزیز بله این کار امکان پذیر است ولی

-به یک plc نیاز دارید که کارت آنالوگ ورودی و خروجی داشته باشد.

-همچنین برای کنترل دقیق آن نیاز به یک ریسولور یا resolver دارید که از وضعیت سرو شما بازخورد یا فیدبکی به plc ارسال کند تا به درستی عمل کنترل را انجام دهد.

- همچنین می توانید از خروجی +-10 ولت آن برای درایو سرو استفاده کنید که باید دامنه ولتاژ آن در محدوده کار سرو محدود شود.

- اگر سروو موتور شما خود ریسولور داشته باشد می توانید از آن برای ورودی کنترل خود استفاده کنید. معمولا در داخل سرور مداری وجود دارد که سیگنال آنرا برای استفاده مستقیم با کنترلر استاندارد می کند. برای این منظور باید به دیتاشیت سروو موتور خود مراجعه نمایید. که باید به ماژول شمارنده سرعت بالای plc متصل گردد. و مدار فیدبک شما تکمیل می شود.

- اکنون باید مدار درایو سروو را ببندید بیشتر سروو موتور ها با نرم افزار مربوطه ارائه می شوند که باید PID آنرا تنظیم نمود.

- بخاطر داشته باشید ابتدا باید سروو را بدون بار متصل کنید اگر همه چیز به خوبی کار می کرد می توانید آنرا با بار راه اندازی کنید.

- اگر موقعیت دقیق برای شما اهمیت زیادی دارد احتمالا PLC گزینه مناسبی برای کنترل سروو موتور شما نخواهد بود.و بهتر است از کنترلر های چند محوره مانند Delta Tau استفاده کنید.

شما برای سروو دو سیم تغذیه دارید که از منبع گرفته می شود و یک سیم موج PWM که باید از کنترلر بگیرید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 2, 1399 در برق و الکترونیک توسط Amirpour
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 18 فروردین 1403 در برق و الکترونیک توسط حامد رحمانی
...