0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
باسلام وخسته نباشید
من هفته یازدهم بارداری هستم گاهی سمت چپ زیردلم تیرمیکشه البته زیادنیست حالت تهوع و ویارندارم واشتهامم تقریبازیاده آیااین غیرعادیه؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)

با سلام

<!--StyleSheet Link-->

زمانی که به هفته یازده بارداری نزدیک می شوید، خطر سقط نسبت به قبل کمتر می شود. بنابراین نگران نشوید چرا که دردهای شکمی و گرفتگی و انقباضات را تجربه می کنید. گرفتگی و درد زیر شکم در بارداری می تواند علل مختلفی داشته باشد.

اگر ابتدا درد ملایمی را حس کردید سپس درد تیز و زننده متناوبی را حس کردید ممکن است نشانه رشد رحم باشد که با کشش رباطها همراه است. این درد در سه ماهه دوم و سوم وجود دارد و برخی زنان حتی در هفته 11 آن را تجربه می کنند. آرام تر حرکت کنید تا این رباطها به آرامی کشیده شوند و کمتر دچار ناراحتی شوید.

انقباضات می تواند نشانه ای از گاز معده و یبوست باشد. یبوست و گاز معده نشانه های شایعی در بارداری اند و باعث ناراحتی مادر می شوند. پیشگیری از این دو بسیار مهم است. برای پیشگیری از غذاهای با فیبر بالا استفاده کنید، مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید. در مورد کم کردن مصرف آهن نیز با پزشک خود مشورت کنید چرا که باعث بدتر شدن یبوست می شود.

اگر انقباضات شکم شما همراه با خونریزی یا لکه بینی بود فورا به پزشک مراجعه کنید این درد می تواند نشانه حاملگی خارج رحم، سقط یا تهدیدی برای سقط باشد.

انقباضات در بسیاری مواقع در بارداری می تواند طبیعی باشد و گاهی هم می تواند نشانه خطری مهم باشد بنابراین با پزشک مشورت کنید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...