0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط


 

سلام!
بیش از دو دهه با وسایل الکترونیکی و تعمیرات سر و کار دارم.
مدار رو بستم و خروجی بین 4.5 تا 5 ولت می‌ده. (ماشین روشن یا خاموش باشه ولتاژ خروجی فرق داره!) اما شارژ نمی‌کنه.

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
با سلام بله تا حدودی ممکن است ولتاژ باتری افت کند چون وقتی ماشین رو روشن می کنید ولتاژ بیشتری به باتری اعمال می شه که برای شارژ باتری هست و این ولتاژ در نهایت توسط رگلاتور کنترل می شه و از مقدار مورد نظر بالاتر نمی ره که به تجهیزات الکترونیکی صدمه ای وارد نشه. این اختلاف در سمت مصرف کننده از یک تا دو ولت نباید بیشتر باشه.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.7k امتیاز)
دوست عزیز لطفا بفرمایید ولتاژ باتری ها چقدر هستش و به چه صورت بسته شده اند سری یا سری-موازی؟

ولتاژ باتری ها بسته به نوع باتری باید چیزی حدود 15 درصد از ولتاژ این باتری ها بالاتر ببرید. که توصیه می کنم با توجه به نوع باتری کاتالوگ مربوطه رو از اینترنت دانلود کنید و مشخص کنید چه شرایط شارژی داره

این باتری ها معمولا از نوع سربی اسیدی سیل شده هستند. و بسته به استفاده و بزرگی اسباب بازی 6 یا 12 ولت هستند. با توج به این مشخصات باید ولتاژی بالاتری به آنها اعمال کنید به خصوص اگر مدت زیادی شارژ نشده اند. به عنوان مثال برای شارژ باتری 6 ولتی نیاز است که شارژر شما حداقل ولتاژ 7.2 را تامین کند تا بتواند باتری را به شارژ کامل برساند البته باز هم تاکید می کنم برای اطمینان از عدم بروز مشکل حتما کاتالوگ باتری را تهیه کنید. همینطور شارژر شما باید یک محدود کننده جریان داشته باشد تا از صدمه دیدن خود یا صدمه زدن به باتری جلوگیری کند.

شارژی انتخاب کنید که در هنگام جریان کشی افت ولتاژ نداشته باشد و گرنه باتری شارژ نمی شود

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...