تبليغات در ياد بگير دات كام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

وزن الماس به قیراط

 

اگر چه قیراط به عنوان واحدی برای اندازه یک الماس شناخته شده است ولی در حقیقت قیراط یک واحد استاندارد برای اندازه گیری وزن الماس است. یک قیراط معادل 200 میلی گرم است. قیراط را به point هم بیان می کنند یک قیراط معادل 100point است. یک الماس نیم قیراطي معادل 50point است.

وزن الماس

 

الماس های بزرگتر کمیاب تر از الماس های كوچكتر هستند. در حقیقت صد ها تن صخره و کانی ها باید فراوری شوند تا یک الماس یک قیراطی با کیفیت جواهر بدست آید. و کمتر از یک درصد از خانم ها صاحب الماسی یک قیراطی یا سنگینتر ار آن هستند.

با توجه به اینکه قیراط یک واحد استاندارد اندازه گیری برای الماس است و بیانگر اندازه آن نیست. دو الماس که از نظر قیراطی با هم برابر هستند ممکن است از نظر شکل و اندازه متفاوت باشند. که این بسته به برش آنها دارد. بعضی الماس ها در قسمت قاعده وزن بیشتری دارند بنابراین این جواهر کوچک تر به نظر می رسد. یک الماس با ارزش که با مهارت برش خورده باشد بزرگتر به نظر خواهد رسید.

مراقب باشید اگر در خرید الماس فقط به اندازه آن توجه کنید به احتمال زیاد الماسی نصیب شما خواهد شد که در مقایسه با الماس های مشابه و هم وزن خود مانند شیشه به نظر می رسد. هر برش از الماس دارای درخششی دایره ای است و این همان چیزی است که الماس را به عنوان گوهری گرانبها مطرح کرده است. اختلاف درخشش بین یک برش ماهرانه و یک برش ضغیف می تواند حیرت انگیز باشد.

بسیاری از جواهر فروشان که الماس را به صورت کلی خریداری می کنند قیمت پایین تری برای فروش دارند والی الماس آنها تاییدیه ندارند و این الماس ها دارای درز هایی از محل برش هستند. و زمانیکه یک الماس کیفیت پایین را با یک الماس با کیفیت که حرفه ای برش خورده و دارای گواهی است مقایسه کنید متوجه خواهید شد که تفاوت بین آنها چقدر زیاد است.

اگر وزن قیراطی الماس مهمترین عامل در انتخاب الماس برای شماست ( چون برای بسیاری از مردم این فاکتور بسیار مهم است ) خوب این قابل قبول است ولی بدانید که عوامل دیگری هم در انتخاب الماس نقش دارند و بهتر است به آنها هم توجه داشته باشید.

ترجمه: علي يزدي مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: