تبلیغات در یاد بگیر دات کام

 

افسردگی و خودکشی

نشانه های آن را بشناسیم تا از بروزش جلوگیری کنیم

 

افسردگی یک تهدید جدی برای خودکشی است. افرادی که افسردگی دارند در اثر یاس و ناامیدی عمیقی که دارند، دچار توهمی می شوند که احساس می کنند بهترین راه برای فرار از این جهنم خودکشی است. فکر کردن به مرگ و خودکشی یکی از علائم خطرناک افسردگی است بنابراین اگر چنین صحبت ها یا رفتار هایی را مشاهده کردید آنرا جدی بگیرید. این یک هشدار درباره فردی که به خودکشی می اندیشد نیست این یک التماس است التماسی برای کمک از جانب او!

افسردگی و خود کشی چگونه از آن جلو گیری کنیم

 

نشانه های خطرناک خودکشی

  • فرد درباره کشتن یا صدمه زدن به خود صحبت می کند.

  • بیمار احساساتی نیرومند از ناامیدی و گیر افتادن در شرایط بد را توصیف می کند.

  • تمایلی غیر معمول به مرگ یا خودکشی

  • بی پروا و بی توجه درباره آرزوی خود به مرگ نقش بازی می کنند.

  • به صورت تلفنی یا حضوری از افرادی خداحافظی می کنند.

  • لطف زیادی به دیگران می کند. (مثلاً اموال با ارزشی را به اطرافیانش می بخشد و می خواهد خود را از شر مسئولیت ها راحت کند.)

  • حرف هایی از این قبیل می زنند "شما ها بدون من بهتر زندگی می کنید." یا "می خواهم در آرامش باشم")

  • تغییرات ناگهانی از افسردگی شدید به حالتی که مانند افراد شاد و خوشحال عمل می کنند.

اگر یکی از دوستان یا نزدیکان شما مشکوک به خودکشی است بیشتر به او توجه کنید و بدون معطلی از افراد متخصص و مشاورین کمک بگیرید. بی پرده درباره تفکرات و احساسات مربوط به  خودکشی صحبت کنید. این کار می تواند یک زندگی را نجات دهد.

 

اگر احساسات افراد متمایل به خود کشی را در خود می بینید...

وقتی که احساس افسردگی شدید می کنید یا تمایل به خودکشی در خود احساس می کنید، مشکلات دائمی و طاقت فرسا به نظر می رسند. اما با گذشت زمان احساس بهتری خواهید داشت، به خصوص اگر از دیگران کمک بگیرید. اگر احساس می کنید تمایل به خودکشی دارید، به خاطر بیاورید که افراد زیادی هستند که می خواهند در این شرایط سخت از شما حمایت کنند. پس لطفاً از دیگران کمک بخواهید!

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: