بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

خوردن برای قدرت بدنی بیشتر

 

اگر می خواهید بسیار قدرتمند باشید باید با وزنه های سنگین کار کنید، قبل از کار کردن با وزنه ها کربوهیدرات بخورید و پس از تمرين مقدار زیادی پروتئین به بدن خود برسانید. مقدار مناسب انسولین در خون باعث می شود عضلات خوب رشد کنند، خوردن مواد خوراکی حاوی کربوهیدرات بالا موجب می شود قند خون شما بالا برود که در واکنش به آن پانکراس شما انسولین آزاد می کند تا قند خون را به سطح طبيعي برگرداند. و مصرف کردن خوراکی های حاوی پروتئین بالا پس از تمرین به عضلات شما کمک می کند بلافاصله پس از تمرین خود را ترمیم و بازسازی کنند. بنابراین به مرور توانایی شما بیشتر می شود می توانید وزنه های سنگین تری بلند کنید و عضلات شما بزرگتر و قوی تر می شوند.

برای اینکه قدرت عضله افزایش یابد باید آنقدر به عضله فشار  وارد شود که عضله را وادار به واکنش نماید به گونه که روز بعد فشار تمرین های روز قبل را در عضلاتی که تمرین داده شده اند حس کنید و در عضلات احساس کوفتگی داشته باشید. این احساس کوفتگی از صدمه دیدن تار های عضلانی ناشی می شوند. ورزشکاران حرفه ای آموخته اند که برای افزایش قدرت عضلات باید با وزنه های سنگین کار کنند و در مدتی که عضلات حالت کوفتگی و درد دارند تمرين هاي سبک تري انجام مي دهند تا درد عضلانی از بین برود آنگاه دوباره با وزنه های سنگین تر کار می کنند تا بتوانند قدرت عضلات خود را افزایش دهند.

انسولین بلوک های تشکیل دهنده پروتئین یا همان آمینو اسید ها را به عضلات می رساند تا سرعت ترميم و تقويت آنرا افزایش دهد. و خوردن کربو هیدرات انسولین خون را افزایش می دهد. و پروتئین بلوک های سازنده همه نسوج بدن از جمله عضلات است. بنابراین هر چه پروتئین بیشتری به فیبر های عضلانی خود برسانید عضلات شما زودتر ترمیم و تقویت می شوند و زود تر می توانید به تمرینات قدرتی خود باز گردید و بدنی قوی بسازید.

نکات:

  •  به خاطر داشته باشید برای کار کردن با وزنه های سنگین تر باید حتما قبلا با وزنه های سبک عضلات را گرم کنید تا دچار پارگی عضله نشوید.

  • وزنه ها باید آنقدر سنگین باشند که فقط تعدادی از تار های عضلانی شما پاره شود نه بیشتر به عبارت دیگر نباید ناگهان وزنه بسیار سنگینی را بلند کنید فقط مقداری از توانایی شما بیشتر باشد به این ترتیب با سرعت بیشتری می توانید قدرت عضلات خود را افزایش دهید اما اگر ناگهان وزنه سنگینی بلند کنید که منجر به پارگی عضله شود ماه ها از تمرین دور خواهید ماند.

ترجمه: علی یزدی مقدم

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: