تبليغات

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

افراد مسن الهام بخش

آنها پیر هستند اما برای جوان ها امید را زنده می کنند!

 

الیو رایلی 108 ساله: پیرترین وبلاگ نویس دنیا

 

این زن استرالیایی به عنوان مسن ترین وبلاگ نویس زن دنیا شناخته شده است. او وبلاگ خود را در سال 2007 در سن 107 سالگی ساخت او آخرین مطلب خود را قبل از مرگ در سن 108 سالگی از بیمارستان ارسال کرد دو هفته قبل از اینکه این دنیا را در سن 108 سالگی ترک کند. او بیش از 70 مطلب از خود به یادگار گذاشته است و همچنین چندین ویدیو در سایت یوتیوب ارسال کرده است. او بلاگش را بلاب می خواند. او برای ساخت وبلاگش از تجربه ای که با مایکل رابو فیلم ساز داشت الهام گرفت مایکل مستندی درباره او با نام درباره الیو ساخته بود.

 

باستر مارتین (102 ساله) قدیمی ترین کارمند انگلیسی و دونده دو ماراتن

پییر ژان مارتین مدعی است که در سن 102 سالگی مسن ترین کارمند بریتانیای کبیر است. او در یک شرکت لوله کش معروف به عنوان نظافت چی تعمیرگاه کار می کند و جالب است بدانید درخواست مرخصی یک روزه او به برای جشن 100 سالگی اش رد شده است. اما او هنوز یک دونده ماراتن است. او در سال 2008 در المپیک لندن شرکت کرد و آنگونه که ر سانه ها اعلام کردند 26 مایل را در زمانی در حدود 10 ساعت به پایان رساند.

اگر ادعایش درباره سنش درست باشد او پیرترین شرکت کننده دوی ماراتن است که توانسته است رکوردی را ثبت کند. البته رکورد او در کتاب رکورد های گینس ثبت نشده است چون نتوانسته است ثابت کند که واقعا اینقدر سن دارد.

 

وینفرد پریستل (هفتاد ساله ) او دو مدال جهانی در رشته وزنه برداری قدرتی دارد.

و اما وینفرد پریستل 70 ساله مادر بزرگی است که او را سنگ خارا صدا می زنند. او در رقابت های پاور لیفتینگ یا همان وزنه برداری قدرتی ورزشکاری سخت کوش  است و دو مدال جهانی در کارنامه خود دارد همچنین برای خود رویاهایی دارد که می خواهد به آنها دست یابد. اولین تلاش وینفرد در اواخر دهه چهل زندگی اش بود درست وقتی که میخواست وزن کم کند. اما وقتی که به سن 60 سالگی رسید تمرینات منظمی را آغاز کرد تا بتواند در رقابت هایاور لیفتینگ با قدرت تمام شرکت کند. در سن 68 سالگی او رکورد جهانی خود را در پرس سینه با 176.2 پوند معادل 80 کیلوگرم و در لیفت مرده با 270 پوند معادل 122.5 کیلوگرم رکوردی جهانی ثبت کرد.

اکنون که او دهه هفتم زندگی اش را پشت سر می گذارد او آرتروز و درد مفصل دارد که در سن او طبیعی است اما هنوز سه روز در هفته تمرین می کند.

 

جنیفر فیگه (56 ساله ): اولین زنی که اقیانوس اطلس را شنا کرد.

جنیفر در 56 سالگی توانست از اقیانوس اطلس عبور کند او از جزیره  کیپ ورد در غرب آفریقا تا ترینیداد جزیره ای در نزدیکی ونزوئلا شنا کرد البته مقصد او باهاماس بود اما بخاطر موج هایی که تا 9 متر می رسیدند و طوفان و باد قوی در حدود 1600 کیلومتر از مسیر خود منحرف گردید. بله این خانم در سن 56 سالگی از غرب قاره آفریقا تا شرق آمریکای جنوبی را شنا کرده است.

 

امانی بزرگ (52 ساله): مسن ترین تردست دنیا

ران کانینگهام در سال 2007 میلادی چشم از جهان فروبست آن زمان 92 سال داست. او تردستی بود که از انجام کار های خطرناک در سنین بالا هراسی نداشت. او در بلعیدن آتش و پاره کردن زنجیر و کارهای از این قبیل روش مخصوص به خود را داشت. برای اینکه مخاطبان خود را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد خود را در معرص خطر می گذاشت در نمایش های خود از آتش، آب و شیشه استفاده می کرد. او در خانه خود بعد از یک نوشیدنی و یک سیگار این دنیا را ترک کرد. آخرین خاسته او یک در مخفی در تابوتش بود!

 

 آرتور وینستون (100 ساله): 72 سال بدون وقفه کار کرد و فقط یک روز مرخصی گرفته است.

یک کارمند متروی لس آنجلس با نام آرتور وینستون به عنوان کارمند قرن شناخته شده است. تا سال 2006 او 72 سال خدمت مداوم داشته است و در کل عمر حرفه ای خود فقط یک روز مرخصی گرفته است. آن یک روز هم بخاطر مراسم تدفین همسرش در سال 1998 بوده است. او در سن 100 سالگی بازنشسته شد.

 

بروانی مری (70 ساله): داوطلب کمک به بیماران سخت

مری جین راثبون که او را با نام بروانی مری می شناسند در سال 1923 بدنیا آمد و در سال 1999 چشم از جهان فروبست. او داوطلب کمک به بیماران در بیمارستان بود.

او را فرشته زندگی می نامیدند. بروانی مری در سن 77 سالگی در اثر حمله قلبی در گذشت.

نوشته: گارسیه مورانو

ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: