تبليغات در ياد بگير دات كام

 

 

تالون روبات نظامی همه کاره

 

تالون روبات ساخت فاسترمیلر روباتی نظامی و کوچک است که برای عملیات شناسایی و نبرد تن به تن طراحی شده است. بیش از 3000 عدد از این نوع روبات ها ساخته شده است.

روبات جنگنده

کمپانی فاستر میلر ادعا می کند که تالون سریع ترین روبات در نوع خود است که به تولید رسیده و می تواند روی شن، آب و برف حرکت کند و از پله ها بالا برود. تالون می تواند تصاویر را به صورت سیاه و سفید، رنگی، اینفرارد و دید در شب برای هدایتگر خود که در فاصله 1000 متری از او واقع شده است ارسال کند. این روبات جنگی با باتری های لیتیوم یون خود می تواند تا هفت روز به صورت آماده به کار بدون شارژ باقی بماند و در حالت کار عادی می تواند 8.5 ساعت بدون شارژ کار کند. همچنین دو باتری اسیدی برای شرایط اضطراری دارد که هر کدام 2 ساعت شارژ برایش فراهم می کنند و در صورتی که برای عملیات طولانی مدت بخواهید از ان استفاده کنید می توانید یک باتری لیتیوم یون دیگر سفارش دهید که 4.5 ساعت دیگر به زمان کار آن می افزاید. این روبات می تواند به صورت طولانی مدت در شرایط بد آلودگی های نظامی کار کند. و از آن در عملیات نظامی پس از 11 سپتامبر استفاده شد.

روبات های نظامی

این روبات کمتر از 45 کیلو گرم وزن دارد و نمونه ای که برای عملیات شناسایی ساخته شده است فقط 27 کیلوگرم وزن دارد به راحتی می توان با این روبات ارتباط تصویری بی سیم رادیویی یا از طریق فیبر نوری داشت که فردی که با آن حرکت می کند و آنرا کنترل می کند می تواند تجهیزات کنترل را مانند لباس و کوله بپوشد و حمل کند تا آنرا در موقعیت دقیق مورد نظر قرار دهد.

روبات جنگجو روبات جنگی

نمونه معمول تالون به نام IED/EOD از حسگر ها و سیستم کنترلی و بازو هایی استفاده می کند که بتواند ارتش را خنثی سازی بمب ها و مواد منفجره کمک کند.

روبات جنگی

تالون با دوربین دید در شب در حال پیدا کردن مواد منفجره

 

نمونه ویژه عملیاتی به نام SOTAL مانند نمونه قبلی دارای بازوی روباتیک نیست ولی دارای دوربین دید در شب و روز ابزارهای شنود می باشد و به خاطر نداشتن بازوی روباتیک سبک است و در عملیات های شناسایی کاربرد دارد.

تالون SWORDS برای نبرد های رو در روی کوچک و نگهبانی ساخته شده است. و در سال 2003 میلادی در کویت در خط مقدم مورد استفاده قرار گرفت.

روبات نظامی

تالون HAZMAT از حسگر های شیمیایی، گاز، دما و رادیو اکتیویته استفاده می کند که به صورت همزمان میزان آلودگی در صفحه نمایش اپراتور قابل رویت می باشد.

جالب است بدانید این روبات ها علاوه بر اینکه در ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفته اند توسط یک شرکت انگلیسی که وظیفه تجهیز ارتش انگلیس را به عهده دارد هم خریداری شده اند.

در نمونه جدید این امکان به اپراتور داده می شود که از طریق تالون با طرف مقابل و از راه دور صحبت کند.

جمع آوری و ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: