تبلیغات در یاد بگیر دات کام

 

مراقبت از چشم ها برای کاربران کامپیوتر

 

چشم ها یکی از مهمترین اندام ها در بدن انسان هستند و دیدن یکی از بزرگترین هدایایی است که خداوند به انسان هدیه کرده است. اما معمولا مردم کمتر به چشمان خود اهمیت می دهند و کمتر مراقب آنها هستند.

 

دستور العمل هایی برای کاربران کامپیوتر

امروزه بسیاری از ما زیادی را در برابر کامپیوتر و تلوزیون می گذرانیم. به خصوص اگر در محل کار هم با کامپیوتر کار می کنید باید بدانید که فشار زیادی را به چشمان خود تحمیل می کنید. این روش زندگی در بلند مدت در دید و چشم شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. اما نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید بهتر از چشمان خود مراقبت نمایید و در عین حال به کار خود با کامپیوتر ادامه دهید.

  • بعد از هر 20 تا 30 دقیقه کار با کامپیوتر به نقطه ای دور نگاه کنید و چند بار چشمان خود را ببندید و باز کنید یا پلک بزنید. این به چشمان شما کمک می کند واضح تر ببینید.

  • بیشتر چشمان خود را باز و بسته کنید. افرادی که با کامپیوتر کار می کنند تمایل دارند و عادت هم می کنند که جلوی پلک زدن چشمان خود را بگیرند. باید در هر دقیقه 12 تا 15 بار پلک بزنید.

  • به طور مرتب چشمان خود را ورزش دهید. ورزش چشم بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا چند بار چشمان خود را باز و بسته نمایید، سپس چشمان خود را ببندید و آنها را در جهت عقربه های ساعت و در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. در حالیکه این کار را انجام می دهد به آرامی نفس خود را به داخل و خارج هدایت کنید و پس از آن به آرامی چشمان خود را باز کنید.

  • کف دستان خود را به آرامی به یکدیگر بمالید تا گرم شوند سپس چشمان خود را با دستانتان در حدود یک دقیقه بپوشانید. پوشاندن چشم ها با کف دست یکی دیگر از روش های بسیار خوب برای آرامش چشم هاست.

  • در هنگام استراحت با دست آب را روی چشم های خود بپاشید این کار باعث می شود احساس خستگی کمتر شود و همچنین به خنک شدن چشم های شما کمک می کند.

  • چند دقیقه پیاده روی در هنگام استراحت به  بدن و ذهن شما نیروی تازه می دهد. همچنین راه رفتن به خون رسانی به چشمان شما کمک می کند.

  • یک صفحه ضد تشعشع برای مانیتور خود نصب نمایید.  همچنین مانیتور و نور های موجود در محل کار خود را به گونه ای تنظیم کنید که درخشندگی به حداقل برسد.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: