• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2016 / 10 / 10

آموزش نقاشی شتر برای کودکان

شتر حیوانی نیرومند و پر توان و با دست وگردنی دراز است، بر روی پشت خود یک یا دو کوهان دارد،که کوهانش پر از چربی است، در صحرا زندگی می کند، و از مهمترین ویژگی آن ها تحمل شرایط سخت صحرا و دماهای گوناگون وبه ویژه گرمای شدید تابستان و کمبود آب و علوفه است. علاوه بر سواری، از شیر، پشم و پوست آن نیز استفاده می کنند.

کوهان شتر از چربی و ماهیچه تشکیل شده و هیچ استخوانی ندارد و در زمان بدون خوراکی، می تواند از کوهان خود تغذیه کند.

در زیر نقاشی ساده و زیبای این حیوان اهلی آموزش داده می شود:

ابتدا بدن شتر که شبیه دو تا قلّه است را از بالا کشیده و قسمت شکم آنرا یک بیضی نیمه بکشید و برای گردن او همانند تصویر زیر، یک استوانه که سر آن گرد شده است، بکشید.

نقاشی شتر

دو برگ کوچک در بالای سر برای گوش هایش بکشید و برای کشیدن صورت شتر، مانند تصویر زیر عمل کنید.

نقاشی شتر

در زیر شکم دو تا مستطیل عمودی کنار هم برای پاهای عقبی و دو تای دیگر برای پاهای جلویی شتر رسم کنید.

نقاشی شتر

انتهای پاها را خط موربی بکشید تا سم شتر از ساق پا جدا شود. برای کشیدن دم شتر از تصویر زیر کمک بگیرید.

نقاشی شتر

با یک مداد مشکی برای شتر چشم بکشید و بینی، دهان، پای شتر را با خط منحنی کوچکی کامل کنید. کوهان شتر را مثل اینکه روی قلّه برف اومده طبق تصویر زیر بکشید.

نقاشی شتر

حالا میتوانید شتر زیبایتان را با مداد رنگی، رنگ آمیزی کنید، بدنش را قهوه ای کمرنگ یا (شتری) رنگ کنید، برای کوهان، سم ها و انتهای دم از قهوه ای تیره استفاده کنید.

نقاشی شتر

به همین راحتی یه شتر زیبا نقاشی کردید و وقتی چند بار تمرین کردید و توانستید بدون نگاه کردن به الگو شتر را نقاشی کنید، به دوستانتان نیز یاد دهید تا آنها هم مثل شما از نقاشی شتر لذت ببرند.

میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:  1. درود برشما
    ضمن تشكر،مطالب “آموزش نقاشي براي كودكان” بسيار مفيد وآموزنده
    مي باشد.
    سپاسگزارم

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید