• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2017 / 11 / 20

راهنمای کامل ست کردن پیراهن با کت شلوار

از آنجایی که پوشش رسمی شرکت ها معمولا پوششی تعریف شده است، باید لباس هایی بپوشید که به هیچ وجه کسل کننده نباشند. از این رو با در نظر گرفتن این مهم، ما راهنمای کاملی از ترکیب رنگ لباس مردانه پیراهن، کت و شلوار و کراوات برای شما فراهم آورده ایم که با استفاده از این راهنما می توانید خود را متمایز از دیگران کنید.

راهنمای کامل ست کردن پیراهن با کت شلوار

 نمودار گردونه رنگ ها – چگونگی قرار دادن رنگ ها در کنار هم

گردونه رنگ در زمینه ست کردن لباس مردانه بیشتر به ست کردن پیراهن و کراوات کمک می کند، این گردونه این امکان را به وجود می آورد تا دریابیم کدام رنگ ها مکمل هم هستند کدام در تضاد و کدام رنگ ها شبیه هم هستند.

در ضمن اینکه این گردونه برای ست کردن پیراهن و کراوات مفید خواهد بود، باید بدانید که اجرای آن و به کارگیری آن بسیار متفاوت از آن چیزی است که به صورت تئوری یاد می گیرید.

بی شک گردونه رنگ ها آموزنده است اما نباید آن را به عنوان وحی مُنزَل در نظر گرفت. به یقین که ست کردن بی عیب و نقص کراوات و پیراهن برخاسته از تجربه است نه مطالعه و دانش صرف.

رنگ هایی که در این گردونه کنار هم قرار دارند، مشابه هم هستند، به این معنا که آنها دارای تون های مشابه هستند. رنگ هایی که در این گردونه در مقابل هم نشان داده شده اند، مکمل هم هستند، اما سایه این تون ها لازم است تا به درستی بررسی و سنجیده شوند و در نهایت، رنگ هایی که به صورت سه بخشی و با فاصله از دیگر رنگ ها هستند رنگ های متباین می باشند.

 نمودار گردونه رنگ ها - چگونگی قرار دادن رنگ ها در کنار هم

در ست کردن کراوات و پیراهن، ترفند لازم برای کنار هم قرار دادن رنگ های مشابه توجه به این نکته است که سایه آنها با هم فرق داشته باشد.

همیشه کروات باید از پیراهن تیره تر باشد، بنابراین برای یک انتخاب بهتر، لازم است همیشه رنگ های تیره تر را برای کروات انتخاب کنید.

معمولا رنگ های با تون مشابه با هم به خوبی جور در می آیند، اما دقت کنید که بین سایه رنگ کروات و پیراهن به اندازه کافی تفاوت وجود داشته باشد. برای مثال انتخاب یک پیراهن آبی روشن و یک کراوات سورمه ای رنگ کروات با تون آبی تیره، رنگ روشن تر را تنظیم می کند بی شک انتخاب های مناسبی خواهند بود چرا که آنها دو رنگ با دو تون کاملا متفاوت هستند.

رنگ های مکمل را باید با دقت و تفکر زیاد با هم ست کرد، چرا که ترکیب آنها با هم بسیار چالش بر انگیز است رنگ هایی با تون جسورانه از این خانواده را با هم ترکیب نکنید، چرا که ظاهر کار در نهایت کمی ناهماهنگ و نامانوس خواهد بود.

رنگ های متضاد معمولا ساده تر از سایر رنگ ها با هم ست می شوند، آنها را کنار هم قرار داده و خلاقیت بیشتری ایجاد کنید. آبی و قرمز مثال خوبی برای رنگ های متضاد هستند که اتفاقا در کنار هم ترکیب خوبی ایجاد می کنند.

اصول ست کردن پیراهن و کراوات

معمولا با انتخاب رنگ های استاندارد برای پیراهن، هیچ گاه اشتباهی در ست کردن حاصل نمی شود. مطمئن شوید که تمام رنگ های اصلی همچون سفید، آبی آسمانی و صورتی روشن را داشته باشید. این امر باعث می شود که وقتی می خواهید پیراهنتان را با کراواتی ست کنید به شما آزادی عمل بیشتر داده و این کار را برای شما آسان تر می کند. پیراهن های طرح دار گزینه های خوبی برای ایجاد تغییر هستند، اما سعی کنید همیشه از پیراهن ها و رنگ های طرح دار سنتی مثل چهارخانه ساده و یا کتان سنگ شور استفاده کنید تا متین و سنگین به نظر برسید و برای کراوات، انواع کروات های تافته و زبر گزینه های خوبی برای یک تغیر واقعی به شمار می روند.

به علاوه، برای داشتن یک ظاهر کلاسیک، کراوات های ابریشمی گزینه های مناسبی هستند و اگر می خواهید به ظاهر خود بیشترین میزان تغییر و همچنین ظاهری جدا از مد گرایی بدهید استفاده از کراوات ابریشمی راه راه باریک انتخاب مناسبی است.

به خاطر داشته باشید که کت و شلوار هایی با رنگ های اصیل و کلاسیک (سیاه، خاکستری، سورمه ای و غیره) برای ست کردن با ترکیب کراوات ها و پیراهن های زیر توصیه می شود و به راحتی با آنها ترکیب می شوند.

اصول ست کردن پیراهن و کراوات

 ست کردن با لباس سفید

برای داشتن پوششی همه جایی، سفید به عنوان یک طیف از همه رنگ ها ارجحیت داشته و غالبا این رنگ را می شود با همه رنگ ها ست کرد. تون اصلی آن کلاسیک، سرد و تمیز است. این لباس ها آزادی عمل بیشتری را در ترکیب شدن با انواع کراوات به ما می دهند. مهم نیست چه نوع کراواتی را برای خود انتخاب کرده اید (یکدست و ساده، راه راه کلاسیک، طرح های قدیمی، بافت های مدرن)، بی شک سفید، ساده ترین و مشخص ترین انتخاب است که دیگر نیازی به فکر کردن و وقت گذاشتن ندارد.

 ست کردن با لباس سفید

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی

به یقین ست پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی، ترکیبی ابدی و قابل قبول برای همه زمان ها است. در ضمن اینکه بیشتر رنگ ها در کنار سفید و مشکی جلوه خوبی دارند (به ویژه رنگ هایی که سایه ی رنگ های اصلی را دارند)، برای ست مشکی و سفید کت و پیراهن، کراوات های تک رنگ مناسب تر هستند. برای داشتن یک ظاهر کلاسیکتر از رنگ سیاه و سفید میتوانید از انواع کروات هایی که بافت مشخص و طرح دار دارند استفاده کنید.

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار خاکستری

از آنجایی که رنگ های سفید و خاکستری هر دو رنگ هایی خنثی هستند، لازم است تا در ترکیب این دو، رگه هایی از رنگ های دیگر به کار رود تا به این ترکیب گرما بدهیم. با افزودن تون های قرمز به ترکیب کت خاکستری و پیراهن سفید، میتوان به این کار گرما بخشیده و آن را تکمیل کرد و به خود ظاهری آراسته داد. از این رو برای داشتن یک ترکیب ایده آل و کلاسیک با افزودن تون رنگ قرمز به رنگ خاکستری ترکیبی چشم نواز ایجاد کنید.

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار خاکستری

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار سورمه ای

ثابت شده است که برای یک مرد مدرن و امروزی و به ویژه برای پوششی رسمی، ترکیب رنگ سفید و سورمه ای جذاب و ایده ال است. برای لباس فرم مدارس از کراوات هایی با طرح های مختلفی همچون طرح شطرنجی استفاده کنید که دارای تون رنگی مشابه آبی هستند. همچنین از کروات های تافته در رنگ های اصلی مثل قرمز گیلاسی و سبز چمنی استفاده کنید تا در کنار رنگ سفید و سورمه ای ظاهری تمیز و کلاسیک داشته باشید.

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار سورمه ای

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار برنز (خرمایی روشن)

برای کت و شلوار خرمایی روشن به همراه پیراهن سفید، استفاده از رنگ هایی با تون آبی بهترین انتخاب های شما خواهند بود. انواع رنگ هایی با تون آبی بی شک مکمل و گرمابخش کت و شلوار خرمایی روشن هستند، پس حواستان به تون رنگ هایی که انتخاب می کنید باشد. کراوات های تافته سورمه ای با انواع طرح هایی همچون راه های افقی به ترکیب لباس شما روح بخشیده و همچنین رنگ آبی روشن نیز به پیراهن سفید و ساده شما طراوت و جلا می بخشد.

 ترکیب پیراهن سفید و کت و شلوار برنز (خرمایی روشن)

 ترکیب با پیراهن های آبی

رنگ آبی معمولا از بهترین گزینه ها برای لباس است. در نگاه اول، این رنگ نسبت به رنگ سفید کلاسیک یک تغییر عالی محسوب می شود و در عین حال همچنان رسمی و محافظه کارانه است. رنگ آبی برای داشتن یک ترکیب خوب با رنگ خرمایی روشن و گرما بخشیدن به ست شما گزینه مناسبی است.

نیلی دیگر انتخاب خوبی است که به شکل باور نکردنی با انواع طرح و رنگ کراوات خوب از آب در می آید. آبی روشن نیز با بیشتر رنگ پوست و مو ها سازگار بوده، و ظاهر شما را جذاب می کند. برای لباس کار آبی روشن، کروات هایی از خانواده همین رنگ ولی تیره تر، همچون سورمه ای به چهره افراد وقار می بخشد. به همین شکل استفاده از کراوات های طرح دار تیره و یا کراوات های ابریشمی زرشکی و انواع سبز تیره برای یک تیپ رسمی مناسبت دارند.

 ترکیب با پیراهن های آبی

 ترکیب پیراهن آبی و کت و شلوار خاکستری

وقتی که پیراهن آبی و کت شلوار خاکستری انتخاب شما هستند، به یقین تمایل دارید که بین کراوات و پیراهنتان تمایز ایجاد کنید. بهترین ایده برای این کار انتخاب کراوات سورمه ای است که علاوه بر اینکه هم خانواده رنگ پیراهن شماست، متفاوت از رنگ آبی روشن پیراهنتان نیز هست.

با استفاده از کروات های ابریشمی به ظاهر خود جلای بیشتری داده و کراوات تافته نیز به ترکیب لباس شما زیبایی و اصالت می بخشد. همین طور می توانید با استفاده از رنگ های صورتی و بنفش به ظاهر خود خلاقیت بخشید بدون اینکه از رنگ اصلی کارتان فاصله زیادی بگیرید.

 ترکیب پیراهن آبی و کت و شلوار خاکستری

 ترکیب پیراهن آبی و کت و شلوار قهوه ای روشن

بهترین راه برای به نما آوردن ترکیب آبی و قهوه ای روشن متوسل شدن به ترکیبی کلاسیک است. در این حالت شما با ترکیبی از رنگ های متضاد سر و کار دارید، پس بهتر است ترکیب هایتان محافظه کارانه باشد. کراوات هایی به رنگ قرمز مایل به زرد شما را به این هدف نزدیک می سازند. همچنین کراوات های طرح دار با رنگ های کلاسیک را در نظر بگیرید که به یک کت و شلوار با رنگ خنثی در کنار یک پیراهن آبی ظاهری شیک و متمایز می بخشد.

 ترکیب پیراهن آبی و کت و شلوار قهوه ای روشن

 ترکیب کت و شلوار سورمه ای و پیراهن آبی

بهترین کار برای قرار دادن رنگ آبی روشن در کنار کت و شلوار سورمه ای این است که در ظاهر لباس خود تنوع ایجاد کنید و می توانید این کار را با استفاده از کراوات های طرح دار و چاپی مختلف انجام دهید. این کار باعث می شود که کراواتتان نقطه عطف پوششتان باشد. در این ترکیب استفاده از کراوات های راه راه، کلاسیک و مناسب است، همچنین استفاده از کراوات شطرنجی تیره تر نیز مناسب این ترکیب است. برای داشتن ظاهری محافظه کارانه تر، که کمتر خطای ترکیب رنگ داشته باشد، استفاده از کراوات قرمز که معمولا بهتر از سایر رنگ ها با تون آبی ترکیب می شود را توصیه می کنیم.

 ترکیب کت و شلوار سورمه ای و پیراهن آبی

 پیراهن های چهارخانه

برای پیراهن های چهار خانه می توانید از کراوات هایی با رنگ های پر رنگ تر و طرح های مشخص تری استفاده کنید که مطمئن هستید در کنار طرح پیراهنتان خود نمایی می کند. برای این کار لازم است تا کراواتتان جذاب و چشم گیر باشد. برای پیراهن های چاپ ظریف می توانید کارتان را با طرح های چاپی و واضح انجام دهید. فقط دقت کنید که رنگ کراواتتان پر رنگ تر از رنگ پیراهنتان باشد به شکلی که تفاوت آن را کاملا حس کنید.

 پیراهن های چهارخانه

 پیراهن های راه راه

مشخص است که پیراهن های راه راه با کراوات های ساده خوب می شوند، اما توجه داشته باشید که با ترکیب این نوع لباس ها با کراوات های راه راه باید بین طرح پیراهن و کراواتتان تمایز ایجاد کنید. کلید اجرای این عمل به بهترین شکل ممکن این است که دقت کنید عرض راه های کراواتتان با عرض راه های پیراهنتان یکسان نباشد، چرا که در این حالت تناقضی به وجود نمی آید.

کراواتی که راه های نازک تری نسبت به راه های پیراهن دارد بسیار مناسب است. همچنین، طرح های ریزی همچون طرح خال خالی ریز در ترکیب با پیراهن راه راه خوب به نظر می رسد.

 پیراهن های راه راه

امیدواریم این راهنمایی به کار شما آمده باشد ولی همانطور که در بالا نیز ذکر شد، ست کردن بی عیب و نقص کراوات و پیراهن برخاسته از تجربه است نه مطالعه و دانش صرف.

ترجمه: آتنـا هوایی

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید