• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2014 / 09 / 19

وسایل نقلیه منحصر به فرد و وحشی

1- کتومبا یک واگن کابلی است که برای جابجایی از صخره های با شیب تند مورد استفاده قرار می گیرد این وسیله بزرگترین از نوع خود در دنیاست که در جنوب استرالیا واقع شده است از این وسیله در ابتدا برای معدن ذغال سنگ استفاده می شد اما بعد از اینکه توریست ها به آن علاقه نشان دادند تبدیل به وسیله ای برای سرگرمی شده است این وسیله می تواند 84 مسافر را حمل کند و به صورت مستقیم یا معکوس حرکت کند و شیب آن حداکثر 52 درجه است.

وسایل نقلیه عجیب

2- در ونیز قایق هایی را می بینید که  هر روز خارج از ظرفیت طراحی تعداد زیادی مسافر را جابجا می کنند. جالب است بدانید عرشه مسافری این قایق ها را دو برابر کرده اند. این قایق ها از رده خارج هستند و دیگر طراحی نمی شوند.

وسایل نقلیه عجیب

3- نیاز مادر اختراع است! در منطقه ای در شمال فلیپین مردم تراکتور های کوچک مخصوص کشاورزی را با انجام اصلاحاتی تبدیل به وسیله حمل نقل افراد کرده اند این تراکتور از ترکیب خود تراکتور و یک تریلر ساخته شده است و بدین ترتیب در نبود وسیله نقلیه این وسیله ابتکاری هم کار کشاورزان را راه می اندازد و هم به حمل نقل عمومی کمک می کند.

وسایل نقلیه عجیب

4- آیا فکر می کنید استفاده از لامبورگینی به عنوان تاکسی کار عاقلانه ای است؟ البته که نه. اما آژانس گردشگری میامی در نیویورک برای تبلیغ و برای جلب توجه این کار را در سال 2013 انجام داد! و مشتریان خود را با آن جابجا می کرد.

وسایل نقلیه عجیب

5- احتمالاً در فیلم های قدیمی این وسیله های نقلیه دستی را که با اهرمی روی ریل حرکت می کردند را دیده اید در کشور کامبوج این وسیله نقلیه با انجام اصلاحاتی و اضافه کردن یک موتور در خلاء قطار های شهری مردم را جابجا می کنند به این وسایل نقلیه قطار بامبو می گویند. این قطار های کوچک هر زمان که لازم باشد می تواند از ریل خارج شود و البته سواری با آن می تواند خطرناک هم باشد امروزه دیگر از این قطار ها استفاده نمی شود ولی گفته می شود هنوز چند تایی از آنها به عنوان یک جاذبه توریستی در حال جابجایی مسافر هستند.

وسایل نقلیه عجیب

6- این وسیله نقلیه در شهر ساحلی سالکومب در جنوب غربی انگلستان استفاده می شود و به کمک  آن مسافران را از داخل کانال به ساحل شنی می برند.

وسایل نقلیه عجیب

 

7- جزیره میدلاین در ویسکانزین خیلی دور افتاده نیست اما در زمستان به خاطر لایه ضخیمی از یخ که روی دریاچه را می پوشاند رفت و آمد با قایق یا خودرو بسیار خطرناک می شود و اینجاست که فرشته یخ به داد مردم می رسد و آنها را در فاصله 4 کیلومتری بین جزیره و اولین شهر جابجا می کنداین وسیله نقلیه هر بار 22 مسافر را می تواند جابجا کند با قدرت یک فن جابجا می شود و در صورتی که یخ بشکند در آب غرق یا واژگون نمی شود.

وسایل نقلیه عجیب

8- حمل نقل سریع و سبک شهری پروژه ای است که دانشگاه ویرجینیای غربی روی آن کار می کند این وسیله فقط در مسیری مشخص کار می کند همچنین سیستم مشابهی در فرودگاه لندن در حال راه اندازی است که قرار است در سال 2015 از آن بهره برداری شود و هر کدام از آنها می تواند دو مسافر را جابجا کند.

وسایل نقلیه عجیب

9- سیکلو نام یک سه چرخه جالب است که در ویتنام مرسوم است این سه چرخه یک تفاوت با انواع مشابه دارد و آن موقعیت راننده است که در پشت است در ویتنام از این وسیله به عنوان یک تاکسی ارزان قیمت استفاده می شود از سال 2009 دولت استفاده از این دوچرخه ها را محدود کرده است و احتمال در آینده دیگر این وسایل نقلیه را نبینید.

وسایل نقلیه عجیب

10 – قطار مغناطیسی شناور بی تردید یکی از شگفتی های فناوری امروز است با استفاده از میدان مغناطیسی قطار از زمین بلند می شود و  همین میدان مغناطیسی پس از شناوری آنرا به جلو می راند قطار مغناطیسی شانگهای  یکی از برترین قطار های مغناطیسی دنیاست که می تواند با سرعت 431 کیلومتر در ساعت مسافرانش را جابجا کند و به عنوان سریعترین قطار مغناطیسی شناخته شود جالب است بدانید که همتای ژاپنی آن که در مقام دوم قرار گرفته است توانسته به سرعت 320 کیلومتر در ساعت دست یابد. این قطار فاصله 30 کیلوکتری بین مرکز شهر شانگهای تا فرودگاه بین المللی پودونگ را در زمان 7 دقیقه و 20 ثانیه طی می کند.

وسایل نقلیه عجیب

ترجمه: علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید