• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2013 / 07 / 24

بهبود كارايي ويندوز 7

اگر از ويندوز 7 استفاده كرده باشيد مي دانيد كه برتري هاي غيرقابل انكاري نسبت به برادر بزرگترش يعني ويندوز ويزتا دارد اما ممكن است كامپيوتر شما آنقدر سريع نباشد يا رم كافي براي استفاده بهينه از ويندوز 7 را نداشته باشيد و سرعت كار شما با اين ويندوز كاهش يابد بنابراين بر آن شديم تا در اين مقاله از يادبگيردات كام روش هاي افزايش سرعت ويندوز را در اختيار شما قرار دهيم.

 

شروع كار

ابتدا وارد كنترل پانل ويندوز خود شويد سپس گزينه All control panels items را مطابق شكل زير انتخاب كنيد آنگاه مي توانيد

ويندوز

در صفحه اي كه مقابل شما گشوده مي شود روي Performance  Information and Tools كليك كنيد.

ويندوز

سمت راست صفحه اي كه باز مي شود همانند شكل زير است.

ويندوز

با كليك كردن روي Adjust visual effects مي توانيد با حذف يك سري جلوه هاي تصويري سرعت ويندوز 7 خود را افزايش دهيد. اگر بالاترين كارايي را بخواهيد و زيبايي ظاهري ويندوز براي شما مهم نباشد به سادگي مي توانيد گزينه Adjust for best apperance را انتخاب كنيد اين روش ساده ترين كار است و محيط ويندوز 7 را چيزي شبيه به ويندوز 98 مي كند اما اگر نمي خواهيد به اين شدت جلوه ها را حذف كنيد مي توانيد در كادر پاييني custom هر يك از جلوه ها را كه مي خواهيد غير فعال كنيد. و با فشردن apply نتيجه آن را ببينيد.

 

روش دوم- غير فعال كردن Indexing option است براي اين منظور دوباره به صفحه Performance and Tools بازگرديد و روي Adjust Indexing option كليك كنيد سپس روي هر آيتم كليك كنيد آنگاه modify را بزنيد آنگاه با برداشتن تيك هر گزينه اين قابليت را حذف مي كنيد. با Indexing option  سرعت جستو در ويندوز 7 افزايش مي يابد ولي در سرعت ويندوز تأثير منفي دارد. بنابراين اگر كامپيوتر شما به اندازه كافي قوي نيست و كار كردن با آن براي شما تبديل به دردسر شده است مي توانيد اين ويژگي را حذف كنيد.

 

روش سوم- اين روش  مربوط به تنظيمات مصرف انرژي است. براي اين منظور باز هم به صفحه Performance and Tools بازگرديد و روي Adjust power setting كليك كنيد. اين گزينه بيشتر براي لپ تاپ كه از باتري استفاده مي كند كاربرد دارد اگر از لپ تاپي كه انرژي خود را از باتري مي گيرد استفاده نمي كنيد احتياج چنداني به اين طريقه ذخيره انرژي نداريد مي توانيد گزينه high performance را انتخاب كنيد.

علي يزدي مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید