0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در طراحی وب و سئو توسط
ویرایش شده توسط


 

سلام -برای شروع کار یک مبتدی که میخواد php را به صورت درست و کامل یاد بگیره چه راه دارید؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
قبل از هر کاری ابتدا باید با ساختار پی اچ پی اشنا شوید و آنگاه با MySQL, PHPMyAdmin و Apache آشنا شوید فقط در حدی که آنها را بشناسید و بدانید آنها چه نقشی در اجرای این زبان برنامه نویسی دارند. بد نیست بدانید php یکی از ساده ترین زبان های دنیاست! پس به عنوان مبتدی یا تازه کار باید بگویم از جای خوبی شروع کرده اید.

در ابتداری امر نیاز به یک سرور دارید که فرمان های php در بستر آن قابلیت اجرا شدن داشته باشند این سرور همان Apache است ولی همین کار را می توانید به کمک کامپیوتر خود انجام دهید و به کمک نرم افزار هایی مانند wamp می توانید به راحتی کامپیوتر خود را به یک سرور محلی تبدیل کنید.

برای کد نویسی به زبان php نرم افزار های مختلفی وجود دارند اما توصیه من استفاده از نرم افزار بسیار ساده و متن باز notepad++ است که برای همه زبان های برنامه نویسی کاربردی و بسیار مفید است.

برای برنامه نویسی به هر زبانی نیاز دارید که به زبان انگبیسی مسلط شوید چون در نهایت هر مشکلی در اینترنت بر بخورید پاسخ آنرا به سادگی به انگلیسی در اینترنت خواهید یافت!

غنی ترین منبع php  و معتبرترین آنها عبارت است از:

http://th1.php.net/manual/en/index.php

در یاد بگیر دات کام و دیگر وب سایت ها هم مطالب جسته و گریخته ای خواهید یافت ولی توصیه من این است که به انگلیسی بیاموزید!

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده خرداد 3, 1396 در برق و الکترونیک توسط میلاد احمدی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده آبان 29, 1396 در متفرقه توسط ناشناس
...