0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در طراحی وب و سئو توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام

مدتی است که رتبه الکسای وب سایت ما در حال پایین آمدن است ( عدد مربوطه در حال افزایش است) در حالیکه ترافیک سایت ما بیشتر شده !!!

به نظر شما علت این افت شدید و ناگهانی چیه؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)

این پدیده می تواند دو دلیل داشته باشد. اما قبل از توضیح باید بگویم لزوما رتبه بالای آلکسا به معنای ترافیک بیشتر نیست و نمی توان از آن به عنوان یک ابزار دقیق برای سنجش ترافیک وب سایت استفاده کرد.

اما دلیل اول افت که باید توجه داشته باشید این است که الکسا رتبه وب سایت ها را فقط بر اساس ترافیک همان وب سایت به خصوص تعیین نمی کند بلکه این عدد نسبتی است از وب سایت هایی مشابه که در همان رده قرار دارند و اگر همه این وب سایت ها افت داشته باشند رتبه وب سایت شما هم با ضریبی کاهش خواهد یافت.

دلیل دیگر این است که الکسا هر روز یک تخمین ترافیک میانگین سه ماهه از هر وب سایت تهیه می کند که کاملا اتومات و توسط الگوریتم ماشین انجام می شود و هر بار که الگوریتم تغییر کند احتمال دارد ترافیک تخمینی برای وب سایت شما تغییر کند و طبیعتا رتبه وب سایت شما هم تغییر کند و در این میان همانطور که در شکل زیر می بینید هر چه در نمودار به سمت رتبه های ضعیفتر پیش می روید افت یا سقوط شدیدتر است  (عدد آلکسای شما به صورت نمایی افزایش می ابد که رتبه خوبی نخواهد بود.) به عبارت دیگر تعداد کمی تغییر در تعداد بازدیدکنندگان تغییرات شدیدی در افت رتبه وب سایت شما دارد.رتبه آلکسا

در پایان باید بگویم  وب سایت هایی که رتبه آنها در حدود صد هزار یا بالاتر است به ریزش رتبه آلکسا بسیار حساستر هستند بنابراین اگر با رتبه 300 هزار ناگهان 10هزارتا افت داشتید خیلی تعجبی ندارد! و هر چه پیج رانک شما بالاتر باشد این نوسان شدیدتر خواهد بود! 

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
...