0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در متفرقه توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
سلام
من یه خواهردارم ما از خانواده با اصالتی هستیم خواهرم در یه خونواده خیلی .... فرهنگ ازدواج کرده خونواده ی شوهرش خیلی ....... اصلا قدرشو نمیدونن من خیلی دلم واسه آبجیم میسوزه و امشب بعد از اتفاقایی که امروز افتاده بود «بین اون و خونواده شوهرش »من خیلی ناامیدش کردم و اون هم گفت طلاق میگیره من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا اونا همیشه ناراحتش میکنن.....
چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟
 حرفای من خیلی تاثیر داره رو خواهرم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
با سلام
دوست عزیز اینکه خانواده شوهر خواهر شما با ایشان رفتار نامناسب دارند با این که احساس خوشایندی نیست اما راه حل اول آن هم طلاق نیست. حتی به زبان آوردن طلاق هم بین زوجین می تواند در روابط آنها تاثیر منفی بگذارد. اگر زن و شوهر بتوانند با یکدیگر اختلاف فرهنگی خود را حل کنند  مشکلات به مراتب بهتر حل می شوند.
نکته ای که در این میان باید گوشزد شود این است برای قضاوت کردن بین یک زوج احساسات شما تاثیر گذار بوده است و تصمیم عاقلانه و پخته آن است که شرایط طرف مقابل خود را هم درک کنید. انسان ها زمانی بالغ می شوند که بتوانند دنیا را از زاویه دید دیگران هم ببینند در این صورت بسیاری از مشکلات حل می شود.  باید توجه داشت که اختلاف فرهنگی در هر ازدواجی وجود دارد اما شدت ضعف دارد ولی اگر زن و شوهر مهارت های زندگی و توانایی حل مشکلات را نداشته باشند حتی کوچکترین اختلاف فرهنگی هم می تواند منجر به مشکلات بزرگ شود.

کاری که شما می توانید انجام دهید این است که از خواهر خود بخواهید تا رمانیکه با مشاوری با تجربه صحبت نکرده است در زمینه طلاق صحبتی نکند.
یکی از مهارت هایی که هر جوانی باید قبل از ازدواج بیاموزد مهارت رفتار با خانواده همسر است.
باید دو طرف به راحتی با یکدیگر صحبت کنند  گاه هیچ طرفی قصد ندارد طرف مقابلش را آزار دهد ولی ناخواسته این کار را انجام می دهد بهترین کار این است که به خواهر شما با خانواده همسرش صحبت کند و تا آنجا که ممکن است با آرامش و احترام و بدون توهین دلگیری های خود را مطرح کنند بسیاری مواقع صحبت کردن سبب می شود که طرفین وارد حریم یکدیگر نشوند.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده شهریور 27, 1396 در متفرقه توسط mehrin (140 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 23, 1397 در متفرقه توسط اردشیر قنبری
...