0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در متفرقه توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
چگونه ام دی اف را رنگ بزنیم؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
فکر می کنم منظور شما رنگ کردن مجدد است که معمولا برای کابینت ها و اثاثیه ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرد از آن جا که ام دی اف ارزانتر از چوب است استفاده از آن مقرون به صرفه تر است به خصوص برای دکورسازان به همین دلیل MDF بسیار رواج پیدا کرده است. اما برای رنگ آمیزی مجدد MDF  مراحل زیر را دنبال کنید:
رنگ آمیزی MDF یا رنگ آمیزی مجدد آن
- ابتدا باید MDF  را خوب تمیز کنید و هیچ گرد و غبار کثیفی و چربی روی آن باقی نماند.
- در مرحله بعد با استفاده از سمباده 120-150 باید سطح آنرا بکشید. البته سمباده رنگ را کاملا از بین نمی برد اما سطح ام دی اف را به خوبی زبر می کند تا لایه جدید رنگ را قبول کند.
- به کمک یک پارچه به خوبی گرد غبار را حاصل از سمباده را تمیز کنید. برای اطمینان با جاروبرقی محل کار و خود ام دی اف را به خوبی تمیز کنید.
- برای رنگ آستر از رنگ پایه روغنی یا لاکی استفاده کنید. معمولا یک لایه برای آستر کافی است اما اگر رنگ شما خیلی روشنتر از لایه زیرین است احتمالا باید یک لایه دیگر هم با این رنگ بزنید. بین هر لایه نقاشی بین 4 تا شش ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارید. و لایه نهایی را بگذارید از تا صبح فردا خشک شود.
- بعد از اینکه از خشک شدن کامل رنگ اطمینان حاصل کردید دوباره سطحی را که خود نقاشی کرده اید سمباده بزنید و آنرا با پارچه تمیز کنید و دوباره جاروبرقی بکشید.
- حال می توانید اولین لایه رنگ لعابی را به ام دی اف خود اعمال کنید. اگر می خواهید کار شما تمیز از آب در آید بهتر است رنگ را اسپری کنید. اسپری را در یک مسیر رفت و برگشتی به سطح ام دی اف اعمال کنید. اگر به این روش عمل نکنید و اسپری را ثابت نگه دارید رنگ به صورت قطره هایی به حرکت در خواهد آمد و کار شما تمیز نخواهد بود. هر از چند گاهی با یک قلم موی کیفیت بالا روی رنگ بکشید. اجازه دهید تا این لایه 4 تا 6 ساعت بماند تا خشک شود آنگاه لایه بعدی را اسپری کنید. 24 ساعت فرصت دهید تا کاملا خشک شود. کار تمام است.
توسط
0 0
عالی بود . سپاس

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده شهریور 27, 1396 در متفرقه توسط رحمان
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 13, 1395 در متفرقه توسط الهام
...