0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
ویرایش شده توسط
سلام من میخوام جریان رو بالا ببرم تا مقاومت هوا بشکنه برای این کار باید جریان رو تا چقدر بالا ببرم و تعداد دور سیم پیچ های ترانسفورماتور باید چقدر باشه؟ جریان ورودی : 2A ولتاژ ورودی: 12v dc

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
ویرایش شده توسط
سلام دوست عزیز منظورتون رو متوجه نشدیم دقیقا جریان کدوم سمت باید بالا بره ؟

منظور از این که می فرمایید مقاومت هوا بشکنه چیه؟؟

ولتاژ سمت خروجی باید چقدر باشه؟؟

این ترانس برای چه کاربردی قراره ساخته بشه؟؟

با ورودی 12 ولت محدودیت زیادی برای افزایش جریان دارید

اگر هدف شما ایجاد قوس الکتریکی در هواست باید ولتاژ را اضافه کنید نه اینکه جریان را بالا ببرید این ولتاژ بالاست که مقاومت مولکول های هوا را می شکند و آنها را یونیزه می کند و از این مسیر راه خود را باز می کند .

پس از ایجاد قوس الکتریکی این مدار سلفی است که به شما کمک می کند جریان در قوس الکتریکی به صورت پایدار باقی بماند. و البته ولتاژ شکست یا همان ولتاژ ثانویه باید کمی بیشتر انتخاب شود تا مانع از خاموش شدن آن شود

قوس الکتریکی حالتی از تخلیه الکتریکی در هوا یا دیگر محیط‌هایی است که معمولاً نارسانا هستند. زمانی که جریان الکتریکی توسط هوای بین دو رسانا که مستقیماً با هم در تماس نیستند منتقل شود، قوس الکتریکی ایجاد می‌شود. این قوس به ولتاژ، هدایت الکتریکی محیط و فاصله بین دو رسانا بستگی دارد.

برای تولید قوس الکتریکی هم می توانید از ولتاژ dc و هم از ولتاژ ac استفاده کنید ولی معمولا ولتاژ dc ترجیح داده می شود و برای شما هم مناسب تر است چون قوس الکتریکی دائمی می خواهید که به دلیل نوسانات کمتر جریان احتمال خاموش شدن ناخواسته آن کمتر است و قوس الکتریکی پایدار تری خواهید داشت.

حداقل فاصله مورد نیاز برای قوس الکتریکی 3 هزار ولت بر سانتی متر است بنابراین اگر بخواهید در فاصله 2 سانتی متری قوس الکتریکی ایجاد کنید نیاز به بیش از 6000 ولت خواهید داشت. که این ولتاژ به دما و فشار هوا هم بستگی دارد. توصیه می کنم فاصله الکترود ها را قابل تنظیم بسازید و باید بدانید که این ولتاژ بسیار کشنده و خطرناک است باید به خوبی عایق بندی انجام دهید و ایمنی برق را به خوبی رعایت کنید حتی نزدیک شدن شما به چنین منبعی میتواند خطرناک باشد و مواد عایقی مخصوصی نیاز دارید.

باید توجه داشته باشید که دمای الکترود ها بالاست الکترود های شما جایی هستند که دهانه قوس الکتریکی در آن رخ می دهند این دما می تواند به 4 هزار درجه سانتیگراد برسد که بسته به ولتاژ و جریان آن دارد ولی به دلیل اینکه دمای قطب مثبت بالاتر است ضخامت الکترود مثبت بالاتر است.
توسط
0 0
جریان خروجی ترانس

یعنی برق از داخل هوا بتونه رد بشه (حداقل ۲ سانتی متر )

ولتاژ حروجی زیاد مهم نیست فقط میخوام جریان تا جایی که امکان داره بالا بره

برای شکستن مقاومت هوا برای رد دادن برق

ولتاژ رو تا چقدر بالا ببرم؟

و اینکه ac باشه بهتره یا dc؟
توسط (20.8k امتیاز)
0 0
پاسخ شما در بالا تکمیل شد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...