0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
1-اگه به وسیله ای که با 9/6 ولت و 250 میلی آمپر کار میکنه ، برق 9 ولت و 2 آمپر وصل بشه آیا بازهم کار میکنه؟ ضرری برای دستگاه نداره؟

2-در دستگاه هایی که با باتری شارژی کار میکنند مثل ماشینهای کنترلی ، آیا میشه بجای باتری شارژی از پاور بانک  استفاده کرد؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
با سلام

دوست عزیز در پاسخ پرسش اول شما باید بگم که بله به احتمال زیاد مشکلی برای وسیله 9.6 ولتی شما پیس نمیاد چون 94 درصد ولتاژ مورد نیاز رو تامین کردید از نظر آمپر هم این مصرف کننده هستش که میزان جریان رو مشخص می کنه اما با توجه به آمپر پایین دستگاه باید فیوز متناسب با اون رو سر راه مصرف کننده قرار دهید در صورت بروز اشکال فیوز مدار رو قطع کنه و مانع از صدمه بیشتر بشه و نوع فیوز هم به نوع مصرف کننده داره مثلا اگر بار شما موتور باشه فیوز می تونه کند  کار باشه ولی اگر برای یک مدار الکترونیکی از فیوز استفاده می کنید بهتره از نوع سریع یا fast استفاده کنید.

برای سوال دوم شما باید بگم می تونید از پاور بانک بجای باتری شارژی استفاده کنید به شرطی که ولتاژش برابر ولتاژ مورد نیاز دستگاه شما باشه که معمولا 12 ولت یا 6 ولت هستند پس پاور بانک شما هم باید همین ولتاژ رو داشته باشه و جریان پاور بانک هم باید از جریان نامی دستگاه بیشتر باشه که بتونه این جریان رو تامین کنه به خصوص اگر برای ماشین شارژی استفاده می شه چون موتور ها جریان راه اندازی بالایی دارند باتری قوی تری دارند و پاور بانک معمولا برای دستگاه های ظریف استفاده می شه و معمولا آمپر ساعت روی آنها نوشته می شود که باید این عدد رو تقسیم بر 6 کنید تا جریان مورد نظر بدست بیاد

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده شهریور 11, 1396 در برق و الکترونیک توسط seyyedhessam
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...