0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
سلام وقت بخیر من ماه چهارم بارداری و داخل هفته 15 هستم و تیروئید کم کار دارم و قرص لوتیروکسین100 روزانه مصرف میکنم چند روز پیش آزمایش دادم و t3 و t4 من نرمال بود اما anti tpo عددش 1100 بود. به نظر شما ممکنه برای بچه تو شکمم مشکلی ایجاد کنه؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
  1. تیروئید و بارداری: کم‌کاری تیروئید (Hypothyroidism) در دوران بارداری نیاز به مدیریت دقیق دارد. لووتیروکسین (LT4) که مصرف می‌کنید، یک درمان استاندارد است و هدف از آن حفظ سطح نرمال هورمون‌های تیروئید است که برای سلامت شما و رشد جنین ضروری است.
  2. آزمایشات و نتایج شما: اینکه T3 و T4 شما نرمال است، نشان‌دهنده این است که دوز لووتیروکسین شما مناسب است و بدن شما به خوبی به درمان پاسخ می‌دهد. این نکته مهمی است و نشان می‌دهد که عملکرد تیروئید شما تحت کنترل است.
  3. Anti-TPO بالا: سطح بالای آنتی‌بادی‌های تیروئید پراکسیداز (Anti-TPO) نشان‌دهنده وجود یک بیماری خودایمنی مانند تیروئیدیت هاشیموتو است. این بیماری می‌تواند باعث کم‌کاری تیروئید شود. داشتن Anti-TPO بالا به تنهایی مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما نشان‌دهنده وجود یک پروسه خودایمنی است.
  4. تاثیر بر جنین: با مدیریت مناسب و حفظ سطح نرمال هورمون‌های تیروئید، خطرات برای جنین به حداقل می‌رسد. مهم است که به صورت منظم تحت نظر پزشک باشید و آزمایش‌های دوره‌ای انجام دهید تا مطمئن شوید که سطح هورمون‌ها و عملکرد تیروئید شما در محدوده نرمال است.

پیشنهاد می‌کنم به صورت منظم با پزشک متخصص زنان و زایمان و همچنین متخصص غدد خود در تماس باشید تا مطمئن شوید که درمان شما به خوبی پیش می‌رود و سلامت شما و جنین تحت کنترل است. با مدیریت مناسب، بیشتر زنان باردار با کم‌کاری تیروئید می‌توانند بارداری سالمی داشته باشند.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 17, 1398 در بهداشت توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...