0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در متفرقه توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام خسته نباشین .من رنگ رویه درب ضدسرقت میزنم مدتیه رنگام درموقع مونتاژ رنگش میریزه احساس میکنم چسبندگیش ضعیف شده درحالت عادی پوسته نمیشه ولی موقع مونتاژ که میره رو لنگه بغلاش میریزه سیلر رو هم تغییر دادم مارکشو شاپان هم علتش نیس همشون بررسی کردم بنظرتون احتمال داره از تینر یا نیم پلی استر باشه ؟از اول امسال اینجوری داره میشه ازهوا گرم شدن امسال تینر ۲۰۰۰۰برای زیرکارو رنگ اخر مصرف میکنم .

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط

سلام، خسته نباشید. مشکل چسبندگی رنگ ممکن است به چند دلیل باشد:

  1. کیفیت تینر: تینری که استفاده می‌کنید ممکن است مناسب نباشد. تینر ۲۰۰۰۰ برای زیرکار و رنگ نهایی معمولاً مناسب است، اما ممکن است کیفیت آن تغییر کرده باشد. می‌توانید از تینر دیگری با کیفیت بالاتر استفاده کنید و نتیجه را مقایسه کنید.

  2. نیم پلی استر: کیفیت نیم پلی استر هم ممکن است تأثیرگذار باشد. بهتر است نیم پلی استر دیگری را امتحان کنید.

  3. شرایط آب و هوایی: تغییرات دما و رطوبت می‌تواند بر خشک شدن و چسبندگی رنگ تأثیر بگذارد. در هوای گرم، رنگ ممکن است سریع‌تر خشک شود و چسبندگی آن کاهش یابد. سعی کنید در دمای مناسب کار کنید و از تهویه مناسب استفاده کنید.

  4. سطح فلزی درب: مطمئن شوید که سطح فلزی کاملاً تمیز و عاری از هرگونه چربی، زنگ‌زدگی یا گرد و غبار باشد. استفاده از یک پرایمر مناسب برای فلزات می‌تواند چسبندگی رنگ را افزایش دهد.

  5. مدت زمان خشک شدن: زمان کافی برای خشک شدن هر لایه رنگ را در نظر بگیرید. ممکن است لایه‌های رنگ به درستی خشک نشده باشند و به همین دلیل در هنگام مونتاژ پوسته شوند.

بهتر است ابتدا تغییرات کوچکی در فرآیند کار خود ایجاد کنید و تأثیر هر یک را بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید و حل کنید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 15, 1399 در متفرقه توسط مهدی قارداشی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده فروردین 27, 1399 در متفرقه توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 22, 1398 در متفرقه توسط محسن
...