0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
رب انار گرفتم اما گوشتی و شیرین شده تمام روش ها رو درست انجام دادم دونه کردم پختم و با صافی آب و دونه رو جدا کردم 11زمان پخت زدم الان نه کش داره نه ترشه طعمشم دوست ندارم طعم رب انار های بازار رو نمی‌ده اونا چیزی دیگه قاطی میکنن

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
ویرایش شده توسط

سلام، متوجه مشکل شما هستم. رب انار خانگی ممکن است از نظر طعم و غلظت با رب انارهای تجاری تفاوت داشته باشد. برای رسیدن به طعمی مشابه رب انارهای تجاری، می‌توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. نوع انار: نوع انار استفاده شده تأثیر زیادی بر طعم و غلظت رب دارد. انارهای ترش‌تر معمولاً برای رب انار مناسب‌تر هستند. اگر انارهای شما شیرین بوده‌اند، طعم رب نیز شیرین خواهد بود.

  2. مقدار شکر: برخی تولیدکنندگان رب انار به آن شکر اضافه می‌کنند تا طعم متعادلی بین شیرینی و ترشی ایجاد کنند. شما نیز می‌توانید مقداری شکر به آب انار اضافه کنید تا طعم دلخواه را به دست آورید. که در مورد شما شاید نیاز به شک نبوده یا اینکه شکر زیادی ریخته اید.

  3. زمان و روش پخت: زمان و دمای پخت تأثیر زیادی بر غلظت و طعم رب انار دارد. پخت طولانی‌تر و با حرارت کمتر می‌تواند باعث تغلیظ بیشتر و تقویت طعم شود.

  4. افزودن مواد دیگر: برخی تولیدکنندگان تجاری ممکن است از مواد افزودنی یا عصاره‌های دیگر برای تقویت طعم استفاده کنند. می‌توانید از کمی آب لیمو یا سرکه برای افزایش ترشی استفاده کنید.

  5. صاف کردن مجدد: ممکن است نیاز باشد رب انار را دوباره صاف کنید تا به غلظت و صافیت مورد نظر برسید.

اگر طعم رب انار خانگی شما بسیار شیرین شده و شما طعم ترش‌تری می‌خواهید، می‌توانید مقدار کمی آب لیمو یا سرکه به رب اضافه کنید تا طعم آن تغییر کند. همچنین، پخت مجدد رب انار با حرارت ملایم و برای مدت طولانی‌تر می‌تواند به غلظت بهتر و طعم مورد نظر کمک کند.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
سوال شده آذر 18, 1399 توسط خدیجه
...