0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در کسب و کار توسط
ویرایش شده توسط
 

سلام و خسته نباشید به شما مدیر گرامی
من یک نوجوان ۱۹ ساله هستم و هیچ تجربه و آشنایی با اختراع ندارم و تا حالا اختراعی ثبت نکردم ولی الان یک ایده به ذهن من رسیده برای پارکینگ های نوین که میتونه به مشکل ترافیک خیلی خیلی کمک کنه ولی نمیدونم از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.3k امتیاز)
با سلام

دوست عزیز این که ایده ای به ذهن شما می رسد بسیار خوب است. اما این ایده خام را باید به مرور پخته کنید و در نهایت سعی کنید نمونه های کوچکی از آن بسازید و در کار خود شگرد هایی داشته باشید که به راحتی قابل کپی نباشد. و در مرحله بعد می توانید به جهانی شدن آن هم فکر کنید.

در مرحله اول باید در مورد آن بیشتر مطالعه کنید و همه نمونه های مشابه موجود را بررسی کنید اساس کار آنها را بیاموزید مزایا و معایب آنها را لیست کنید  و تلاش کنید ایده شما مزایای بهتری از آنها داشته باشد و معایب آنها را رفع کنید.

در مرحله بعد با حداقل 30 تا 100 نفر که در زمینه مورد نظر شما تجربه دارند یا کار می کنند صحبت کنید روند صحبت های شما با آنها بسیار مهم است که بیشتر سوال بپرسید سوالاتی که به مرور عمیق می شوند و بتوانید از آنها اطلاعات دقیقتری بدست آورید. سپس در زمینه دیگری از موضوع مورد نظر بپرسید به عنوان مثال بحث فنی را باز می کنید و اطلاعاتی مانند سیستم های  مورد استفاده، آن قسمت هایی که به تعمیرات و نگهداری بیشتری نیاز دارند بپرسید به عنوان مثال پاسخ می دهند تاسیسات می پرسید کدام تاسیسات می گویند سیستم های الکترونیکی درب های باز شو آنگاه از این درب های باز شو کارایی و سیستم آنها می پرسید از تامین کنندگان آنها می پرسید از تعمیرکاران می پرسید از اساس کارش می پرسید و همینطور عمیق تر می شوید از هرینه تعمیرات نگهداری می پرسید و ادامه می دهید از بیشترین هزیه های می پرسید از فصول و روز های پر کار می پرسید از مشکلات کار و .... بی نهایت سوال می توانید بپرسید از تعداد زیادی افراد مختلف توجه داشته باشید که شما به عنوان کسی که می خواهید اطلاعات بدست آورد باید 80 درصد مکالمه را در حال گوش دادن و دقت کردن و حتی یادداشت کردن باشید.

در حین این روابط ایده های جدید تری به ذهن شما خواهد رسید و باز هم می توانید ایده خود را پخته تر کنید همچنین در این میان به شما قول می دهم ایده های بسیار بهتری به ذهن شما خواهد رسید که با دردسر های کمتر و سریعتر می توانید آنها را به پول و موفقیت تبدیل کنید . کافی است به سراغ صاحبان پارکینگ بروید و به آنها بگویید می توانید بزرگترین مشکلات آنها را حل کنید یا درآمد آنها را دو برابر کنید یا هزینه های آنها را نصف کنید. یا زمان معتلی خودرو ها را کاهش دهید یا کاری کنید که به پرسنل کمتری نیاز داشته باشند.

اما اگر باز هم روی ایده قبلی خود هستید و می خواهید آنرا بهتر کنید و روی آن کار کنید باید به فکر ساخت نمونه هایی واقعی باشید و ایده های شما و نمونه های شما به گونه ای باشد که با یک نگاه به راحتی قابل کپی نباشد آنگاه به دنبال ثبت داخلی و جهانی آن باشید چون با یک نمونه یا patent خیلی راحتتر می توانید آنرا به صورت بین المللی ثبت کنید. می توانید حتی به سراغ کمپانی های خودرو سازی بروید به سراغ شهرداری های سرار دنیا و برای آنها ایمیل هایی بفرستید و ایده خود را هماه با عکسی از آن معرفی کنید.

مانند یک درخت سیب عمل کنید هر درخت سیب برای اینکه هر سال هزاران دانه تولید می کنید چون همه آنها این شانس را ندارند که تبدیل به درخت شوند کافی است فقط یکی از آنها به درختی بزرگ و بارور تبدیل شود. این روند کار طبیعت در موفقیت و کسب و کار هم صدق می کند. پی راه های مختلف را امتحان کنید ایمیل های زیادی بفرستید طرح و ایده خود را ثبت کنید روی آن کار کنید یک برتری منحصر به فرد و خاص برایش ایجاد کنید که آنرا بسیار ارزشمند خواهد کرد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آبان 29, 1396 در کسب و کار توسط فرهاد نظری
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده خرداد 20, 1397 در متفرقه توسط بیژن
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 2, 1396 در متفرقه توسط محمد
...