• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
 • تاریخ انتشار: 2015 / 01 / 08

عکاسی از گروهی از افراد

یکی از بزرگترین چالش های یک عکاس این است که بتواند از گروهی از مردم به صورت دسته جمعی عکس خوبی بگیرد. در این نوع عکاسی آماده بودن کلید موفقیت است. قبل از اینکه گروهی را برای عکاسی گرد هم آورید، باید دقیقا مشخص نمایید که محل عکاسی کجاست، می خواهید هر کسی در کجا بایستد دوربین شما چه تنظیماتی داشته باشد و البته باید شرایط نور را را هم مشخص نمایید و در صورت لزوم منابع نور و رفلکتور های مورد نیاز را تهیه نمایید.

آموزش عکاسی از گروهی از افراد

نمی توانید افرادی زیادی را مدت طولانی منتظر نگه دارید بعضی ها عجله دارند بعضی ها بچه کوچک دارند یکی در حال پخت غذاست، برخی هم کم حوصله هستند و اگر آنها را معطل نمایید در عکس، چهره اخمو یا خسته ای خواهند داشت و…. به همین دلیل باید از قبل همه چیز را آماده کنید.

در این مقاله برخی از قوانین معمول اما ضروری مورد نیاز برای عکاسی از افراد را برای شما ذکر خواهیم کرد.

نکاتی در عکاسی از افراد به صورت گروهی
 • مطمئن شوید جاییکه برای عکاسی مشخص کرده اید هیچ چیز مزاحمی مانند یک شاخه درخت یا یک تیر چراغ برق و مانند آن وجود ندارد که در نهایت پشت سر کسی را به جلو خم کند. فراموش نکنید همه افراد باید احساس راحتی کنند.
 • وقتی که ار افراد زیادی عکس می گیرید باید عکس های زیادی بگیرید چون بعضی ها چشمشان بسته می شود، بعضی ها تکان می خورند و در تصویر تار می افتند، برخی اخم می کنند و از این گونه موارد بسیار پیش می آید و برای اینکه مجبور نشوید روی عکس خود با نرم افزار کار اضافه ای انجام دهید باید چندین عکس بگیرید تا بهترین آنها را برای چاپ انتخاب نمایید.
 • از کسی بخواهید که شما را برای منظم کردن و آماده کردن افراد کمک کند بهتر است کسی باشد که صدای بلند و قاطعی داشته باشد.
 • وقتی که تعداد افراد کمتر است تا حد امکان به آنها نزدیک شوید تا جزییات بیشتری در عکس شما ثبت شود.
 • به یاد داشته باشید که افراد قد بلند باید عقب تر بایستند و افراد کوتاه تر در جلو و اطراف آنها بایستند.
 • در مراسم هایی مانند عروسی افرادی مانند عروس و داماد افراد مهم در عکس هستند و باید این افراد در وسط قرار گیرند و دیگران اطراف آنها بایستند.
 • کار کردن با تعداد زیاد و آماده کردن آنها می توانند خسته کننده باشد و به راحتی آرامش شما را به هم خواهد ریخت و کسی می تواند عکاس خوبی باشد که آرامش خود را حفظ کند، با خوشرویی با همه افراد ارتباط برقرار کند و با تمرکز کامل عکس بگیرد.
 • فراموش نکنید کلید هر عکس خوب استفاده صحیح از نور است. و در یک روز آفتابی افراد را مستقیما رو به آفتاب قرار ندهید مگر اینکه بخواهید همه آنها در عکس اخمو به نظر برسند. به دنبال یک سرپناه باز یا یک درخت بگردید.
 • کنترل اوضاع را در دست بگیرید. همه آن افراد احتمالاً نظر می دهند و می خواهند آن گونه که دوست دارند عکس بگیرند. شما برای خجالت کشیدن فرصتی ندارید، فقط مودب باشید و کاری را که باید انجام دهید و با آنها در حین عکاسی صحبت کنید.
 • برای اینکه حرفه ای تر به نظر برسید و احترام دیگران را برانگیزید حتما از سه پایه استفاده کنید.
 • عکاسی از گروهی از افراد نیاز به مهارت های رفتاری دارد باید کاری کنید که همه آن افراد در بهترین حالت صورت دیده شوند باید بتوانید به گونه ای با آنها صحبت کنید که همه احساس خوبی داشته باشند باید بذله گو باشید و طوری رفتار کنید که کسی خسته نشود فراموش نکنید کسی دوست ندارد با یک آدم عصبانی و اخمو کار کند.
 • سعی کنید اولین عکس هایی که می گیرید عکس های رسمی باشد بد نیست چند تایی هم عکس هایی که همه در حال قهقه زدن هستند بگیرید. یا عکس هایی بگیرید که آنها را غاقل گیر کند کافیست گوشه ای بنشینید و لحظه ها را شکار کنید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز استبرچسب ها:

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید